-1 °C Budapest

Érvénytelen lehet a december 5-i népszavazás

Pénzcentrum
2004. november 26. 13:01

A december ötödikei népszavazáson nagy valószínűséggel igen mondhat hazánk a kettős állampolgárság kérdésére - derült ki a Medián felméréséből. Hozzá kell azonban tenni, hogy az érdeklődés várhatóan kevés lesz a népszavazás érvényességéhez.

A Medián november 22-23-án, ezer fős mintán lefolytatott kutatása szerint 48% igennel szavazna, 38% ellene van a kettős állampolgárságnak, a fennmaradó rész pedig bizonytalan.

A törvények értelmében ma jelenhet meg utoljára a szavazás előtt közvéleménykutatási eredmény.

Az érvényes igen szavazat EU állampolgársághoz juttatná a több mint 1.5 millió Romániában, valamint a 300ezer Szerbiában élő magyart.

A Medián adatai szerint a megkérdezettek mindössze 40%-a mondta biztosra részvételét, a népszavazás érvényességéhez pedig a választópolgárok 25%-ának igen vagy nem szavazata szükséges.

JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 64 021 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,68%), de nem sokkal marad el ettől az ERSTE Bank (THM 10,83%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A Capital Research november eleji adati szerint a szavazáson biztosan részt vevők aránya még 47% volt, míg a bizonytalanok aránya 24% volt.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2025.12.22 13:31
Napok óta készülsz. Fejben már sokszor lefutott, hogy idén tényleg más lesz. Nyugodtabb. Békésebb. F...
laskainelli  |  2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2025. december 31. szerda
Szilveszter
1. hét
December 31.
Szilveszter
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. december 31. 14:34