Napokon belül elkészül az a rendelet, mely a hosszú távú ár- és támogatási rendszer kialakítását szolgáló tárgyalások kereteit határozná meg a gyártók és a kormányzat között, nyilatkozta Matejka Zsuzsa, az OEP főigazgatója a Világgazdaságnak. Amennyiben egy gyártó 2006 közepéig megállapodást köt az OEP-pel, akkor termékei lekerülnek befagyasztott árú listáról.
Orbán István, a MAGYOSZ elnöke úgy nyilatkozott, hogy nem csupán a jelenlegi árakról és támogatásokról kell tárgyalni, hanem szabályozni szükséges a gyártók és az OEP között zajló tárgyalások transzparenciáját, s az új termékek bevezetési lehetőségét is. Orbán szerint a jelenlegi 85%-os árbefagyasztás a magyar gyártókat sújtja a leginkább, az árcsökkentés a korábban meghirdetett generikus programot sérti. A bizalom helyreállítása érdekében a magyar gyártók egyetlen terméket sem vettek ki a forgalmazott körből.
Orbán úgy vélte, hogy jó lenne, ha nem csak a gyártók zsebében nyúlkálnának a döntéshozók, hiszen a gyógyszerkassza problémái évek óta nyilvánvalóak.
Az egészségügyi bizottság tegnap elfogadta az ártövény módosítási javaslatát, mely tartalmazza, hogy 10%-os gyógyszerkassza túllépés esetén hatósági ár lenne meghatározható. A törvénytervezetről várhatóan hétfőn szavaz a parlament.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.


