Az SZDSZ nem támogatja a telefonadó tervét
Ellenzi a kisebbik kormánypárt, az SZDSZ a PM azon tervezetét, mely szerint a cégek telefonjai után adót kellene fizetni, ami a magánbeszélgetések utáni közterheket váltaná ki.
Az SZDSZ továbbra is az adók csökkentését tekinti egyik legfontosabb feladatának, így nem áll a telefonadó mellett, ami a tervek szerint minden fővonal után 3,000 Ft lenne. Mint emlékezetes, a PM a magánbeszélgetések azért kívánja megadóztatni, mert azok természetbeni juttatásnak minősülnek ugyan, jelenleg azonban a cégek ezek közterheit nem fizetik meg.
Igaz ugyan, hogy tavaly még olyan döntés született, hogy a céges telefonálások ÁFA tartalmának mindössze a 70%-át lehet visszaigényelni, mivel a telefon költségek egy része úgyis magáncélú beszélgetés. Akkor még megelégedett ezzel a PM...
Elképesztő különbségek: egyes országokban napokat, máshol heteket kell dolgozni ugyanazért a pénzért
A világon hatalmas különbségek vannak a keresetekben: van, ahol gyorsan összejön 1000 dollár, máshol hetekbe telhet.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.







