Interneten lehet minél jobban kiaknázni az EVA adta lehetőségeket úgy, hogy a 25 millió Ft-os bevételi küszöböt el nem érő vállalkozások új taggal bővülnek, majd számlát bocsátanak ki. A közvetítő céggel kapcsolatban azonban aggályok merülnek fel.
Tegnap az Info rádió foglalkozott a témával, ahol elhangzott, hogy a közvetítő cég összehozza az EVA alanyokat, amiért természetesen jutalékot számít fel. A Világgazdaságnak a társaság képviselője elmondta, hogy segít a kisvállalkozásoknak üzleti lehetőségeik bővítésében, s az EVA-s cégbe befektetni kívánó személyeknek nem kell cégalapítással bajlódniuk.
Zala László, a Magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Országos Egyesületének elnöke a lapnak elmondta, hogy jelentős kockázatokat rejt magába az ügylet, hiszen az EVA-s cégnek lehetnek tartozásai, melyekért az új tag is felel betétje erejéig (ha kültagként lép be).
Aggályos lehet, hogy az interneten egymásra talál felek látszat szerződéseket kötnek majd, s a számlát az EVA-s cég bocsátja ki, míg a teljesítést az új tag másik cége végzi el. Ez pedig adócsalásnak minősíthető.
Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
-
Videó: Budapesten rendezték a klímaszerelők világbajnokságát
Elméleti teszt, hibaelhárítási és forrasztási feladat várta a szerviztechnikusokat.
- Berlin és Párizs új választásokat sürget Koszovóban
- Tüntessen békésen - kéri a rendőrség
- Navracsics Tibor: tízezer milliárd forintról már megállapodott Magyarország az unióval
- Nagy változás a magyarországi Penny-nél
- Jelentős béremelést kapnak a tanárok Csehországban
- Most omlik össze a Forma-1 nézettsége - "Túl jó" Max Verstappen
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


