Több sajtóorgánum is úgy értesült, hogy a kormány által kiadott ultimátumról nem hajlandó több gyógyszergyár sem egyeztetni. Mint ismeretes a kormány máig adott haladékot arra vonatkozóan, hogy a gyártók döntsenek: vagy minden támogatott gyógyszer termelői árának 15%-át visszautalják az OEP-nek, vagy az árak befagyasztásra kerülnek. A vita várhatóan napokon, esetleg órákon belül a nyilvánosság előtti harccá fajul. Orbán István, a MAGYOSZ elnöke kijelentette; nincsenek tárgyalások a gyártók és a kormány között.
Minimális esélyt látunk arra vonatkozóan, hogy a gyártók többsége elfogadja azt a javaslatot, hogy a támogatott gyógyszerek termelői árának a 15%-át utalja vissza az OEP-nek. Ezen javaslat gazdaságilag irracionális, hiszen a magyar piacon értékesített termékek nyereség tartalma drasztikus különbségeket mutat az egyszámjegyű tartománytól a 90-95%-os sávig.
A 15% visszautalása de facto megegyezik a tavaly év végi rendkívülinek minősített rendszerrel. Az OEP kiszámolta, hogy a rendelkezésre álló keret (240 mrd Ft) felett mekkora lesz a tényleges várható kifizetés és a különbséget behajtja a gyártókon. Tavaly ugyanez máshogy került számszerűsítésre, de a végeredmény ugyan ez lett.
Változatlanul fenntartjuk, hogy a piaci szereplők egységes sújtása egy irracionális feltételrendszerrel a strukturálisan torz támogatási rendszer konzerválása mellett hihetetlen károkat okozhat a hazai termelőknek.
Orbán István, a MAGYOSZ (Magyar Gyógyszergyártók Országos Szövetsége) elnöke kijelentette, hogy nincsenek tárgyalások a gyártók és a kormány között - írja a Napi. A jelenlegi feszült helyzetben legalább a tárgyaló asztalig érdemes lett volna eljutni.
-
Indul a szezon! Mire figyelj, ha most vásárolsz kerti bútort?
Az XXXLutz szakértői szerint folyamatosan nő az érdeklődés a kerti termékek iránt.
- Orbán Viktor: az eredmények szeptemberben látszani fognak – a nap hírei
- Erdogan nem akar hallani a finn és svéd NATO-tagságról
- Bognár Györggyel erősít az MTK
- Volt elnökjelöltet vettek őrizetbe Szlovákiában
- ÉVOSZ-javaslat az emelkedő építőipari árak kezelésére
- Az ukránok már tanulják a szlovák tarackágyúk használatát
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


