Történelmi mélypontjára 1.75%-ra csökkentette az irányadó kamatot a norvég jegybank. Az indok egyszerű a monetáris irányítás növelni szeretné a kifejezetten alacsony inflációt. 2002 decembere óta ez volt a 10. kamatcsökkentés, akkor az irányadó kamatszint 7% volt.
A 25 bázispontos kamatcsökkentés nem tekinthető túl nagynak, mivel számos piaci szereplő 50 bázispontra számított a februári inflációs adat után.
A februári adatok alapján év/év alapon a fogyasztói árak nem nőttek, hanem 0.1%-kal csökkentek Norvégiában.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.
Leépítés jön egy német autóipari cég magyarországi vállalatánál: rengeteg dolgozó kerülhet az utcára
200 fejlesztési pozíció megszüntetését tervezi magyarországi működésében a thyssenkrupp Automotive Technology
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







