Az ERSTE Bank Alapkezelő Rt. ajánlatot tett közzé az ERSTE Nyíltvégű Ingatlan Befektetési Alap minimum 1 mrd Ft értékű befektetési jegyeinek értékesítésére. A PSZÁF a tájékoztatót és a nyilvános ajánlattételt jóváhagyta.
A forgalmazó az ERSTE Bank Befektetési Rt., a jegyzési időszak 2004. március 17.-2004. március 19 között tart. A maximális lejegyezhető mennyiséget az alapkezelő nem korlátozza. Az értékesítési ár a névérték 100%-a.
Az ERSTE Bank Hungary Rt. az alap nyilvántartásba vételéhez és működésének megkezdéséhez szükséges 1 mrd Ft értékű befektetési jegy jegyzésére garanciát vállal.
Jelenleg az ingatlanalapokban kezelt vagyon kb. 60 mrd Ft.ot tesz ki a magyar piacon. Az ingatlanalapok az elmúlt időszakban is igen jól teljesítettek, emellett igen fontos, hogy hozamaik viszonylag stabilak, jellemzően kis ingadozást mutatnak. Ez az eszközcsoport az egyik legdinamikusabban fejlődő megtakarítási forma a befektetési jegyek körében.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
-
Az élelmiszer-infláció letöréséhez nem elég a 6 árharcos multi élelmiszerlánc (x)
Az élelmiszer-inflációban jelenleg gyengülés tapasztalható, amiben a multinacionális élelmiszerláncok árpolitikája is fontos szerepet játszik.
- Vita az infációról, a háborúról és az akkumulátorgyárakról – reakciók a miniszterelnök felszólalására
- Az ügyészség közölte: halálos csapda várta a rendőröket Esztergomban
- Semjén Zsolt a teremtésvédelemről: a zöld ideológia "természetellenes dolgokat" propagál
- "Igazságosan" kellene elosztani a menekülteket az EU-ban - mondta a német miniszter
- Folytatódik az üzengetés Kína és Európa között
- Összekapott Németországgal Lengyelország a választás előtt
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


