Immár napok óta ellenállhatalanul halad felfelé az FHB árfolyama, a piacon mindenki fordulatra vár, miközben lassan 7,000 Ft-ot érnek a hét elején még 5,500 Ft-on forgó papírok.
A legtöbb hazai elemző ezen az árfolyamszinten már semmiképpen sem tartja ígéretes vételi lehetőségnek az FHB részvényeit, néhány tényezőt azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni: a regionális bankszektor rallyja, a BUX komponenssé válás, az ING elemzője által meghatározott 8,500 Ft-os fair value külön-külön is rendkívül pozitív információk.
Fundamentális oldalról a modell nehezen becsülhető paraméterei (a jelzálogpiac növekedése, az FHB jelzálogpiaci részesedése, a partnerbanki kockázat (marginok felosztása, tárgyalási pozíció), állami támogatási rendszer változása, hozamgörbe alakulása) széles teret hagynak az elemzők számára a reális fair value meghatározására.
Üzletkötőktől származó információk alapján több jelentős intézményi háttérrel rendelkező brókercég is a vételi oldalt erősíti, a szakaszos vételi megbízások hatására 100 Ft-onként ugrott felfelé az árfolyam az elmúlt napokban. Csak annak a befektetőnek éri meg ilyen ütemben vásárolni, aki jelentős részesedést akar szerezni a jelzálogbankban.
A piacon már napok óta mindenki azt a pillanatot várja, mikor fordul a trend: könnyen elképzelhető, hogy körültekintő stop-loss megbízásokat beiktatva még mindig érdemes lehet meglovagolni az emelkedést.

HR BLOGGER
hrdoktor | 2025.12.03 14:08
Az év végi időszak gyakran jár a szokásosnál nagyobb munkahelyi terheléssel. Ha azonban sikerül jól...
legacykft | 2025.11.25 17:46
Vajon miért érezzük azt olyan gyakran, hogy két külön világ között próbálunk lavírozni? Hogy a munka...
kovacstunde | 2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
laskainelli | 2025.11.13 08:15
Sokan élik meg azt a frusztráló érzést, hogy a párkapcsolatuk mintha egyhelyben toporogna. Nincs nag...
vezetoi-coaching | 2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2025. december 7. 19:03

Pénzcentrum | 2025. december 7. 18:27

Agrárszektor | 2025. december 7. 19:28






