Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. nyilvános, kétfordulós prekvalifikációs pályázatot hirdetett 2004. február 13-án, a tulajdonában lévő Prudent Invest Befektetési Alapkezelő Rt. 85.000.000.- Ft névértékű, a jegyzett tőke 100%-tő megtestesítő részvénycsomag értékesítésére.
Az ÁPV Rt. Igazgatósága március 10-i döntésével a pályázati felhívást visszavonta.
Ennek indoka, hogy a Pénzügyminisztérium felügyelete mellett megkezdődött az állam tulajdonában lévő ingatlanvagyon új, racionális, hasznosítási koncepciójának kidolgozása. A koncepció fontos eleme lehet, az arra alkalmas ingatlanok ingatlanalapba helyezése. Ebben a munkában szükség van, a nagy tapasztalattal és jó referenciákkal rendelkező Prudent Invest Rt. alapkezelőre, és az ott hosszú évek alatt felhalmozott szaktudásra.
Itt tartjuk szükségesnek megjegyezni, hogy a pályázat visszavonása semmilyen összefüggésben nincs a TEBÉSZ-nek, a napokban nyilvánosságra hozott aggodalmaival. A privatizációs szervezet sajnálattal nyugtázza, hogy a kisbefektetők érdekvédelmének ürügyén, a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége nevében, egyesek ismét megalapozatlan jövőbelátással foglalkoznak, ráadásul a tények elvárható ismerete nélkül.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







