Igen mérsékelt eredménnyel zárta a tavalyi évet a Budapesti Értéktőzsdére az elsők között bevezetett győri társaság, a Pannon-Flax. A papír az egy részvényre jutó nettó eszközértéke 26%-on forog, azaz forogna, amennyiben lenne benne aktivitás. Egy nem a csőd felé menetelő társaság az egy részvényre jutó saját tőkére vetített 70%-os árfolyamértéknél kezd érdekessé lenni, s 50%-nál már olcsónak számít.
A fő gond azonban az, hogy a társaság környékén nem történik semmi, sem a piacon, sem a kommunikációban. Egyelőre nem látszik, hogy mi mozdítaná meg az árfolyamot felfelé. Likviditás híján gyakorlatilag nem lehet volument venni a papírban, s nem nagyon látszik, hogy mitől támadna fel az érdeklődés. A Flax a tőzsde egyik alvó papírjának számít, pedig volt időszak mikor még a spekulánsok is ráfigyeltek. A tulajdonosi koncentrációnak eddig még nincs jele, pedig ez jelentene esélyt a piac élénkülésére.
Amúgy a társasággal nincs semmi gond, az iparág nehézségei és a nem túl kedvező külső körülmények ellenére a cég "elpötyög magában", képes egy plusznullás teljesítmény nyújtani. A csoport magját képező Pannon-Flax Rt. működése nyereséges, úgy látszik a vadhajtások már eltűntek, komoly kockázatforrást csak az alaptevékenység külső körülményeinek rosszra fordulása jelenthet.
A cég képes az osztalékfizetésre, amely főleg az eredménytartalék rovására valósulhat meg. Tavaly a társaság 40 forintos osztalékot fizetett, s igazából nem látjuk okát, hogy miért maradna el idén a tulajdonosok felé történő kifizetés. Bár egy esetleges 40 forintos osztalék a saját tőkéhez viszonyítva nem számít soknak, a 400 forintos utolsó kötéshez képest már jelentősnek ítélhető a részvény osztalékhozama. Kár, hogy likviditás hiányában nem lehet venni, s ha valaki belefut utána nem lehet eladni. Van egy két nagyobb kötés (gyaníthatóan önkötés) a papírban, amely ettől még nem lesz likvid.
A Pannon-Flax egy nagyon szép példája a likviditási diszkontnak, az érdeklődés teljes hiánya már a vérmesebb spekulánsok lelkét sem engedi felkavarodni.

Itt a sírig tartó munka: rengeteg magyar nyugdíjas kénytelen újra dolgozni, ennyit keresnek 2022-ben
A magas infláció és a munkaerőhiány mellett egyre több nyugdíjas tér vissza a munkaerőpiacra.
A magyar piacon is megjelennek az enyhén alkoholos, gyümölcsös italok, egy felmérésből pedig kiderült, hogy a fiatalok különösen nyitottak ezekre az alkoholos frissítőkre.
Sokan gondolják, hogy teljesen tudatosan szervezik a pénzügyeiket, és nem értik, hogy hova folyik a pénzük a hónap végére.
Csak úgy, mint a többi technikai vívmányt, úgy a 3D nyomtatót is ajánlják szakértők a gyerekeknek is, hiszen rengeteget tanulhatnak, miközben alkotnak.
Nem járunk az élen abban, hogy elegendő zöldséget és gyümölcsöt együnk. A napi közel fél kiló gyümölcsöt és zöldséget pedig egyre nehezebb beszerezni.
-
Erre figyeljünk, ha idén a lakásfelújítás lesz a nyaralásunk
Ma már nem csak az otthonunk, gyakran a munkahelyünk is a lakás.
-
Egyre több cégtulajdonos ébred rá az intézményi tőkebefektetés előnyeire
A banki hitelezésen túl is van élet.
-
Egzotikus kalandok a nyárra: Afrika-kutató celeb, géporrszarvúk és rejtői fordulatok az év képregényének választott Kittenberger sorozatban (x)
Izgalmas, a valóságot a gőzgépek által inspirált retrofuturisztikus steampunk világával összekötő fiktív utazás, Kittenberger Kálmán kalandjai nyomán.
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


