Meglepő fordulat következett be a tavaly nyáron kirobbant Jukosz botrányban. A még mindig letartóztatásban lévő két főtulajdonos Mihail Hodorkovszkij és Platon Lebegyev szabadon bocsátásáért cserébe a részvényesek egy csoportja felajánlotta az államnak saját papírjait. Putyin csak annyit üzent: bűnözőkkel nem tárgyalunk. Putyin belső politikai támogatottsága minden korábbinál erősebb a márciusi elnökválasztás előtt, a nyugati tárgyalásokon pedig már nem kritizálják a megkérdőjelezhető beavatkozásért. Putyin háborút nyert.
Mielőtt nyáron letartóztatásra került volna Platon Lebegyev a Jukosz éppen a Sibnyeft megvásárlására készült, s nem volt kizárható, hogy tulajdonosi szövetségre lép egy nyugati olajmultival, melynek egyenes következménye lett volna az orosz olajvagyon jelentős részének külföldi kézbe kerülése.
A Jukosz vezetői nemcsak ezen tervükkel nyerték el Putyin vezér haragját, hanem az ellenzék nyílt anyagi támogatásával is.
Az orosz kormány támadásának hivatalos formája az 1990-es évek közepén lezajlott privatizációk során elkövetett visszaélések felderítésére vonatkozó vizsgálat volt. Ezzel kapcsolatban ugyanakkor a tényszerűség meglehetősen homályba vész. Kétségtelen tény, hogy a privatizációs folyamathoz kapcsolódhattak szabálytalanságok, ugyanakkor az ügy kezelésének módja és a politikai vonatkozások azt sejtetik, hogy a letartóztatások mögött egyéb motivációk állnak.
-
Videó: hogy kerül a magyar zöldség 24 órán belül a boltok polcaira?
A Pénzcentrum lépésről lépésre követi végig, hogy lesz a kertészetből indulva villámgyorsan friss áru az Aldi üzleteiben.
-
Technológia a kertedben: így automatizálhatjuk a kinti munkát (x)
A modern kertápoláshoz most ajándék is jár
-
A tervezés hiánya vezet az ittas vezetéshez – derül ki a Bolt kutatásából (x)
A Bolt Magyarország legfrissebb kutatása rávilágít azokra a valós élethelyzetekre, amelyek az ittas vezetéssel kapcsolatos kockázatos döntésekhez vezetnek
-
Nemzetközi seregszemle, ismét együtt az ipar szereplői (x)
IPAR NAPJAI – MACH TECH – AUTOMOTIVE HUNGARY szakkiállítások 2026. május 18-21. között a HUNGEXPO-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








