33 °C Budapest

Ma teszi le esküjét Draskovics Tibor

Pénzcentrum
2004. február 16. 10:24

A mai napon teszi le hivatalos esküjét Draskovics Tibor új pénzügyminiszter. Draskovicsot január 7-én jelölte Medgyessy Péter miniszterelnök László Csaba helyére. László menesztésének hivatalos indoka a tavalyi költségvetés magas hiánya, illetve a helytelen prognózisok voltak.

Draskovics az elmúlt időszakban többirányú konzultációkat folytatott a gazdasági élet különböző szereplőivel, az érdekképviseletekkel, kutatókkal, elemzőkkel. A tárgyalásokon a gazdaságpolitika különböző területei kerültek megvitatásra az adórendszer átalakításától a különböző gazdaságösztönztési eszközökön át az euró bevezetésének célszerű időpontjáig. A közös pénz bevezetésére javasolt - esetlegesen korrigált - céldátum márciusban kerül bejelentésre.

A költségvetési hiány leszorítása érdekében már korábban bejelentésre került egy 120 mrd Ft-os takarékossági csomag. A kiadáscsökkentésekről jelenleg is folyik az egyeztetés a minisztériumokkal. A lefaragások elsősorban a működési költségeket érintik, de lesznek elvonások a beruházásoknál is.

Draskovics a múlt hét végén a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara valamint a Vállalkozók és Munkaadók Országos Szövetségének képviselőivel találkozott. A megbeszéléseken négy munkacsoport felállításáról döntöttek, melyek az euró bevezetésének körülményeit, az adórendszer korszerűsítésének kérdéseit, a vállalkozások működési feltételeinek javítását illetve az olcsóbb államháztartás lehetőségeinek kérdéskörét vizsgálná.

HR BLOGGER
hrdoktor  |  2026.08.18 07:36
A férfiakat érintő daganatfajták közül a prosztatarák a második leggyakoribb, csak a tüdőrák előzi m...
laskainelli  |  2026.08.16 17:01
Amikor valaki folyamatosan azt kapja a társától, hogy nem elég jó, amit csinál, ő maga sem elég érté...
legacykft  |  2026.08.14 14:05
Amikor egy hete a Spiráldinamikáról írtam, azzal fejeztem be a cikket, hogy számomra ez a modell nem...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 20. csütörtök
István
34. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?