Nincs olyan belső ellenőrzés az APEH-nél, amely a szervezet elnökének munkájával lenne kapcsolatos - áll a Pénzügyminisztérium közleményében. A miniszter azért rendelte el a vizsgálatot, mert a december közepén közzétett államháztartási hiány prognózis részben azért tért el a tényadattól, mert a prognózis készítőinek hibás információja volt a december elején kiutalt áfa visszatérítések összegéről.
A hírekkel ellentétben tehát a vizsgálat nem azért indult, mert nem teljesült valamiféle bevételi terv. Ilyen értelmű vizsgálatnak már csak azért sem lett volna értelme, mert az egész éves áfa előirányzat lényegesen túlteljesült.
Az ellenőrzésnek arra kell választ adnia, miként fordulhatott elő, hogy egy tényadat 35 milliárd forintos hibával került bele a december közepi államháztartási prognózisba. A vizsgálat célja az intézmények közötti információ áramlás rendszerében rejlő esetleges hibák föltárása, annak érdekében, hogy ilyen hiba még egyszer ne fordulhasson elő. A PM ellenőrzési főosztályának vezetője e vizsgálat keretében nemcsak az APEH-nél, hanem a Pénzügyminisztériumban és a Magyar Államkincstárban is tájékozódott.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








