Egyre nagyobb a valószínűsége, hogy a Fitch leminősíti a magyar adósságpapírokat. Ed Parker, a hitelminősítő elemzője egy konferencián beszélt arról, hogy a magyar adósság leminősítésének most nagyobb a valószínűsége mint tavaly júliusban, amikor a Fitch negatív kilátást adott a magyar papíroknak.
A megítélés kedvezőtlen változásának oka a fiskális politikával kapcsolatos aggodalom. A deficit 2002-ben megközelítette a a GDP 10%-át, tavaly 5.8% volt önkormányzatok nélkül, az idei évben a Pénzügyminisztérium szerint 4.6% várható, míg a piac 5%-hoz közeli, az IMF 5.3%-os deficitet vár.
A Fitch jelenleg "A-" minősítéssel értékeli a magyar devizaadósságot. Mivel az államadósság illetve államháztartási hiány finanszírozási szerkezetében az idei évben a devizakibocsátások a korábbiaknál nagyobb súllyal szerepelnek, ezért a leminősítés ebből a szempontból is igen kedvezőtlennek lenne értékelhető.

A forint és az állampapírpiac igen negatívan reagált a bejelentésre. A hazai fizetőeszköz 264-ről 266-ig gyengült az euróval szemben.
Drámaian nyílik a bérolló Magyarországon: súlyos, mennyi pénzért robotolnak a legszegényebb dolgozók
Miközben Budapesten közel 600 ezer forint az átlagos nettó fizetés, több megyében alig haladja meg a 360 ezret, és egyes ágazatokban még a 200 ezret...
-
Nem az AI veszi el a munkánkat (x)
Viszont az fogja eldönteni, ki marad talpon
-
Három és fél évtized fejlődés: így lett megkerülhetetlen szereplő a SPAR (x)
Idén 35 éves a SPAR Magyarország - három és fél évtized alatt a vállalat az ország egyik legnagyobb élelmiszer-kereskedelmi szereplőjévé vált.
-
Itt akadnak el a kisvállalkozások – mi segíthet a továbblépésben? (x)
Sok vállalkozás nem az indulásnál, hanem a növekedés során akad el. A Visa She’s Next program mentorai mondják el, mi áll a háttérben és mi hozhat fordulatot.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








