A személyi hitelek drasztikus drágulásának köszönhetően összességében nőtt a háztartások által felvett hitelek átlagos hitelköltség mutatója novemberben. Az új svájci frank hitelek aránya jelentősen csökkent, a keletkezett űrt az euróhitelek töltötték ki - írta a Napi Gazdaság a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján.
A változó kamatozású vagy legfeljebb 1 éves kamatfixálású személyi forinthitel 5,45 százalékponttal, míg a gépjármű-vásárlási hitelek 8,57 százalékponttal drágultak - nem csoda, hogy a kereslet irántuk szinte a nullára esett vissza. A hasonló svájcifrank-alapú termékek ára ugyanakkor 1,52, illetve 0,36 százalékponttal nőtt, ám a szűkülő kínálatnak és a bizonytalan gazdasági helyzetnek köszönhetően csökkent irántuk a kereslet. Ezzel szemben az euróalapú személyi hitel ára 0,13 százalékponttal olcsóbb lett.
Az euro lakáshitelek esetében a szezonálisan nem igazított új szerződések összege közel kilencszeresére növekedett novemberben. A háztartások hitelezésén belül a másik jelentősebb mozgás az új svájci frank szabad felhasználású hitelszerződések értékének csökkenése és az eurohitelek értékének több mint nyolcszoros növekedése volt.
Óriási botrány robbant: úgy vertek át rengeteg Visa és MasterCard kártyatulajt, hogy észre se vették
A kártérítésre azok az ügyfelek jogosultak, akik független, nem banki üzemeltetésű ATM-eknél fizettek díjat készpénzfelvételkor.
PC BLOGGER & PODCASTER
Portfolio Checklist
2025. december 26. 06:00
Media1
2025. december 2. 13:23
ChikansPlanet | 2025. december 26. 08:00
Egy új technológia megoldást jelenthet a hosszabb távú energiatárolás kérdésére: az olvadt sóra épít...
Holdblog | 2025. december 24. 15:51
Boldog, meghitt karácsonyt kívánunk mindenkinek! A HOLD-csapat.
The post Boldog karácsonyt kívánunk...
Bankmonitor | 2025. december 23. 11:24
Részletesebb statisztikai adatok jelentek meg az Otthon Start hitel első 100 napjáról. Ebből már ért...
MEDIA1 | 2025. december 23. 07:04
Felmondott Tibay Gábor, a nemrég tulajdonost váltott, kormányközelbe került bulvárlap egyik főszerke...
Erről ne maradj le!
-
Húsz évre bebiztosították magukat: így juthat fix áron zöldáramhoz ez az ipari óriásvállalat
Tóth Zoltánt, az E.ON EIS (Energy Infrastructure Solutions) megoldásértékesítési osztályvezetőjét kérdeztük.
NAPTÁR
Tovább
2025. december 27. szombat
János
52. hét
Ajánlatunk
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.
Hitel legolvasottabb
KONFERENCIA
Tovább
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2025. december 27. 13:03

Pénzcentrum | 2025. december 27. 10:02

Agrárszektor | 2025. december 27. 12:29





