Húshagyókedd, hamvazószerda, torkos csütörtök 2025: mit ünneplünk ezeken a napokon?
Ezeknek a napok határnapok, így a húshagyókedd a farsang végét, a hamvazószerda a böjt és a húsvéti készülődés kezdetét jelzi.
Ezeknek a napok határnapok, így a húshagyókedd a farsang végét, a hamvazószerda a böjt és a húsvéti készülődés kezdetét jelzi.
Télbúcsúztató édes fánk-kihívás vár már most a hétvégén Vonyarcvashegyen, de ez még csak a kezdet! 2025-ben egész évben pezsgő programokkal készülnek a Balatonnál!
A farsang egy vidám, télbúcsúztató időszak, amelyet hagyományosan január 6. (Vízkereszt) és a húsvét előtti nagyböjt kezdete (Húshagyókedd) között ünnepelünk.
Óvatosságra int a farsangi ünnepek alatt a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság.
Ha Te is izgatottan várod a farsangi programokat, töltsd ki a Pénzcentrum mai kvízét és válaszold meg kérdéseinket! Vigyázat, ezek a válaszok bárkit könnyen megtévesztenek!
A világ zajától távolt, az Őrségben élő Borbás Marcsi és Szabi, a pék receptjével hozzuk ezt a mennyeien finom magyaros fánkot, amit reméljük idén farsang táján ti is kipróbáltok!
Máglyagyújtás és tánc a busókkal, hozzá a téltemetés szokása, megannyi programmal fűszerezve... A busójárás a mohácsi sokácok hagyománya, amit minden évben Mohácson nagyszabású fesztivállal ünnepelnek.
A vízkereszttől a nagyböjtig tartó farsangi időszak hossza változó, a nagyböjt kezdetét jelentő hamvazószerda időpontjától függ.
Vízkereszt avagy a háromkirályok, másképpen a napkeleti bölcsek ünnepe a nyugati kereszténységben, az egyik legfontosabb katolikus ünnepnap.
Az egyik hazai online piactéren a farsangi jelmezek és maszkok közül jelenleg a legkelendőbb termékek a felfújható jelmezek!
A mai napra, február 13-ra esik idén a húshagyókedd, a hamvazószerda pedig holnap lesz, kezdetét veszi a nagyböjt.
Közeleg a húshagyókedd, 2 fánk, 2 forró csokival egy vidéki fánkozóban 5.600 Ft alatt nem áll meg. Álljunk neki inkább magunk sütni, vagy vegyünk a Tescóban, Sparban, Aldiban egy porcukrosat, aztán jó napot?!
A HelloVidék cikkében többek között utána járt, hogy milyen különleges sokác hagyományok élnek a mai napig, hogyan ünneplik a farsangot, űzik el a telet, milyen a népviseletük.
Kik a sokácok, hol találkozhatunk velük Magyarországon és mi mindent érdemes tudni hagyományaikról, kulturális örökségükről – és nemmellesleg a gasztronómiájukról?
A világ világosságával való találkozás szimbólumaként alakult ki a gyertyaszentelés szokása. A Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepét a katolikus egyház február 2-án ünnepli.
Kóstoltátok már a csöröge vagy forgácsfánkot, ezt az olcsó és villámgyorsan elkészíthető farsangi finomságot? Laktató, ráadásul kiszámoltuk 800-1000 forintból egy nagycsalád jólakhat belőle.
Több mint háromszorosára nőtt az érdeklődés a farsangi gyerekkosztümök iránt már most.
A nyugati kereszténységben január 6. vízkereszt, avagy a háromkirályok, másképpen a napkeleti bölcsek ünnepe, az egyik legfontosabb katolikus ünnep.
A templomból hazatérők összedörzsölték homlokukat az otthon maradottakéval, hogy a fejfájás őket is elkerülje.
A január elejétől február második feléig tartó farsang csak az év egyik kiemelkedő időszaka a jelmezértékesítés szempontjából.