Így bukott le a neten a sunnyogó esküvői-ruhaszalon: kiszállt a NAV, repült a bírság
Az adóhatóság próbavásárlásánál beigazolódott, hogy a vállalkozó tényleg nem hagyott fel a kölcsönzéssel.
Az adóhatóság próbavásárlásánál beigazolódott, hogy a vállalkozó tényleg nem hagyott fel a kölcsönzéssel.
2019-hez képest megduplázódtak az esküvői költségek, amit 5 éve 4 millió forintból ki lehetett hozni, az 2024-ben már inkább 8-10 millió forint.
Egy NAV-nak dolgozó nő elmesélte a Rádió1 Balázsék című műsorában, hogyan tartottak egy alkalommal kamuesküvőt az adóhatóság emberei, aminek a végén szinte mindenkit megbüntettek.
Akárcsak tavaly, úgy az idei évben is nőhetnek az esküvők költségei – egy 80-100 fős lagzi ára mostanra a 10 millió forintot is elérheti.
Egy sikeres üzletember kérte meg Demcsák Zsuzsa kezét. A tévés nem akarja megmutatni párját, és beszélni sem szeretne új kapcsolatáról.
Sokan nincsenek tisztában azzal, milyen vagyonjogi szabályok vonatkoznak a házaspárokra és az élettársakra – derül ki egy új online felmérésből.
Akkora a drágulás az esküvőknél, hogy sokan inkább eltolják a lagzit, abban bízva hogy később majd olcsóbban ki tudnak jönni belőle.
Negyven százalékkal drágultak az esküvői költségek tavaly óta, de ma is van mód a spórolásra.
A gatyánk is rámehet egy jobb lagzi megszervezésére, és ez akkor is jelentős kiadást hozhat, ha "csak" vendégek vagyunk.
Az elmúlt években számos nehézséggel néztek szembe nemcsak a házasulandó párok, hanem az esküvői szolgáltatók is.
Jelenleg ma egy átlagos esküvő körülbelül 6 millió forintba kerül. Ez a szám egy évvel ezelőtt még csak 5 millió forint volt átlagosan.
Javában dübörög az esküvőszezon, sokan idén pótolják be a járvány miatt elhalasztott lagzijukat.
Már javában dübörög az esküvőszezon, ilyenkor sokaknak okozhat komoly fejtörést, hogy mit ajándékozzanak az ifjú párnak.
Ma már egy tisztességes, 80-100 fős esküvőt nem lehet kihozni 5 millió forint alatt, de jellemzőbb a 6 –7 milliós költségvetés: mennyit adjunk ajándékként?
Évről évre egyre népszerűbbek a májusi és szeptemberi esküvők, azonban tagadhatatlan, hogy az igazi lakodalmas csúcsszezon júniusban indul és a nyár végéig tart.
A drágulás miatt ma már meggondolják a házasodók, hogy hány vendéget hívjanak meg az esküvőjükre. Most nagyjából 10 százalékkal kerül többe egy esküvő, mint egy évvel korábban.
A tavalyi évre még erőteljes hatást gyakorolt a járványhelyzet, viszont idén már biztonságosabban tarthatók meg a szertartások.
Ma már minden lehetséges az esküvőkön. Az extrább dolgoknak azonban jócskán megkérik az árát a ruhabérléstől át egészen a fodrászig. Ennyibe kerül egy átlag esküvő itthon.
Tíz év után házasodott össze Majka és Majoros Hajni: a lagzin igazi sztárdömping volt, a számla pedig több milliós is lehetett a számítások szerint.
A pandémia a szolgáltató szektor egy jelentős részét megrángatta, nem kivétel ez alól az esküvőszervezés sem.