Megbánták a britek a brexitet: mégis újra uniós tag lehet a szigetország?
Egy friss felmérés szerint a britek többsége ma már hibának tartja a brexitet, vagyis Nagy-Britannia kilépését az Európai Unióból.
Egy friss felmérés szerint a britek többsége ma már hibának tartja a brexitet, vagyis Nagy-Britannia kilépését az Európai Unióból.
Egy új felmérés szerint a britek többsége most támogatná Nagy-Britannia visszatérését az Európai Unióba, ha népszavazásra kerülne sor.
Akár egy kedves karácsonyi ajándék is hivatalosan importnak minősül, amit a Nagy-Britanniában élő magyarok az itthon élő családtagjaiknak küldenek.
A sokáig legesélyesebb Nagy-Britannia a Brexit miatt bukta el a beruházást, Magyarország viszont ideális helyszínnek tűnik.
Jövőre belépési engedélyt kell kiváltaniuk azoknak a beutazóknak is, akik jelenleg vízum nélkül utazhatnak Nagy-Britanniába
A brit belügyminisztérium csütörtökön ismertetett friss adatai szerint csaknem 6,5 millió EU-állampolgár folyamodott tartós nagy-britanniai letelepedési engedélyért február végéig.
Bár csaknem két év telt el azóta, hogy az Egyesült Királyság 2020. február 1-jén kilépett az Európai Unióból, a Brexit-felfordulás még az óta sem ért véget.
Egyelőre még nincs extra költsége az EU-ból az Egyesült Királyságba, illetve az onnan indított hívásoknak, SMS-eknek, de ez már nem sokáig lesz így.
A gazdasági szakértők bizonytalanok a jövőt illetően a járványhelyzet miatt. Bár bizakodva tekintenek a jövő évre, számos dolog kibillentheti a gazdaságot az ideális állapotából.
Bár az érdekelt gazdálkodók többsége úgy gondolta, hogy sikerült kezelnie a Brexit által okozott adminisztratív és operációs kihívásokat, az érintetteknek 2022. január 1-től újabb változásokra kell felkészülnie.
A brexit miatt december 31-én érvényüket vesztik a Nagy-Britannia és Észak-Írország állampolgárai részére kiadott EGT-állampolgár-regisztrációs igazolások.
Így lehetővé válik a brit kormány számára annak megakadályozása, hogy a szervezett bűnözői csoportok és az illegális bevándorlók törvényellenesen beutazhassanak.
Elég sok összetevője van, annyi azonban bizonyos, egyre drágábbak a minőségi italok.
A belügyminisztérium statisztikája szerint a magyarok a középmezőnyben járnak 140 460 benyújtott letelepedési kérelemmel.
A brit belügyminisztérium hétfői tájékoztatása szerint októberig használhatják személyi igazolványukat a beutazáshoz azok az EU-állampolgárok, akik nem élnek Nagy-Britanniában.
A Nagy-Britanniában élő EU-állampolgároknak a letelepedett jogi státus megszerzéséhez személyazonosságukat kell hitelesen igazolniuk és azt, hogy életvitelszerűen tartózkodnak az országban.
Az üzleti utakat is nehezebb megszervezni a Brexit után.
58 százalékkal esett a jelentkezők száma a Brexit miatt.
A brexit miatt a brit egyetemeken már nem jár tandíjkedvezmény, így új célpontokat kerestek a külföldi továbbtanulásban gondolkodó magyar diákok.
Az utazásra és az exportra is hatással lesz.