Utazáskor sokan engednek a „megérdemlem” érzésnek, és ezzel együtt az impulzív költekezésnek is — gyakran napi keret vagy tudatos tervezés nélkül.
Halogattad az ajándékvásárlást és mindjárt itt a szenteste? Esetleg elfeledkeztél egy-egy rokonról, akivel legutóbb egy éve találkoztál? Pánikra semmi ok, mutatunk néhány ajándékot, melyekkel még egyáltalán nem késtél el, és aránylag kevés energia-befektetéssel beszerezhetők.
Ajándékkártya
Ez gyakorlatilag a készpénz személyesebb változata. Ha tudjuk, hogy valaki szereti a könyveket, elektronikai kütyüket, ruhákat vagy kozmetikumokat, akkor jó ötlet lehet elmenni egy-egy ilyen típusú boltba és leemelni egy néhány ezer forintos ajándékkártyát.
Nyereménybetét
Ha a megtakarítás fontosságára szeretnénk felhívni a figyelmet, akkor ajándékozhatunk nyereménybetétet. Ez gyakorlatilag egy olyan befektetés, amely bármelyik pillanatban névértéken visszaváltható. Ráadásul nemcsak azért jó ajándék, mert az ajándékozott hozzájárulása nélkül megköthető, hanem azért is, mert rendszeresen ajándékokat is kisorsolnak a betéttel rendelkezők között.
Ajándékozz zenét
Számtalan online zenei streamingszolgáltatás is elérhető már hazánkban. Ezeknek előnye, hogy nem kell egyenként letöltögetni az internetről a dalokat vagy az albumokat, hanem hozzáférést kapunk több tízmillió dalhoz, és egy kattintással tehetjük őket akár internet nélkül is elérhetővé a telefonunkon, tabletünkön vagy számítógépünkön.
Az egyik legnépszerűbb ilyen szolgáltatás a Spotify, melynek a prémium változata (az ingyenes verzióhoz képest ebben többek között nincsenek reklámok, személyre szabott listákat kapunk és nemcsak albumokat, hanem konkrét zeneszámokat választhatunk ki lejátszásra) havonta 5 euróba (kb. 1600 forint, évente 19 ezer) kerül, igaz, az első hónap most mindössze 1 euróért megrendelhető.
Még jobban is járhatunk, ha egy egész családnak ajándékozzuk a szolgáltatást, így havi 8 euróért (kb. 2500 forint, évente 30 ezer) hat ember is használhatja a szolgáltatást, igaz, a feltételek szerint csak akkor, ha ugyanazon a címen laknak.
Másik megoldás lehet az Apple Music, szolgáltatásában hasonló, nemcsak iPhone-okra elérhető, az egyéni csomag 1490 forint havonta (évente 17 880), a családi csomag pedig 2290 forint (évi 27 480), és ezt is hatan használhatják egyszerre. Ráadásul most mindkét csomag esetében ingyen próbálhatjuk ki a szolgáltatást három hónapig.
Ajándékozz filmeket
A zene-streamingszolgáltatásokhoz hasonlóan filmeket is nézhetünk kedvező áron a neten. Az egyik legnépszerűbb ilyen szolgáltatás a Netflix, itt minőségtől és attól függően, hogy hányan nézhetik egyszerre a szolgáltatást, 8 eurótól (kb. 2500 forint) 12 euróig (kb. 3800 forint) terjed az előfizetési díj, tehát évente 30 és 45 ezer forint közötti összegbe kerül majd nekünk a szolgáltatás fenntartása.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Nemrég az HBO is elérhetővé tette online tékáját otthoni HBO-előfizetés nélkül is. Ennek díja 1990 forint. Mind a Netflix, mind az HBO esetén promóciós időszak keretében ráadásul az első hónapot ingyen kapjuk.
Ezek a szolgáltatások ráadásul nyelvtanulásnak sem utolsók, hisz eredeti nyelven, angol felirattal is nézhetjük a filmeket (a Netflixen legtöbbször csak így, mivel kevés a magyarul is elérhető tartalom).
Ajándékozz fesztiválbérletet
Már elérhetők bérletek a 2018-as nyári fesztiválokra, ráadásul kedvezménnyel. A Sziget Fesztiválra 19 900 forintba kerül egy napijegy, a bérletek pedig 53 900 és 82 500 forint közötti összegbe kerülnek, attól függően, hogy hány napra érvényeset veszünk.
A Péterváradi erődben, Újvidéken szervezett Exit Fesztiválra jóval olcsóbbak a jegyek, mint a szigetre, a négynapos jegy 19 900 forintba kerül, és aki még ennél is kevesebbet akar fizetni, ugyanakkor egy családias, közéleti, alternatív fesztiválra vágyik, annak pedig a Bánkitó Fesztivál bérlete is elérhető 17 500 forintért.
Főzőtanfolyam
Megannyi tanfolyam közül válogathatunk a neten, elég, ha rákeresünk a Google-ben. Jellemzően néhány tízezer forintba kerülnek a legdrágább és legkülönlegesebb, míg 10 és 20 ezer forint közötti összegbe az olcsóbb tanfolyamok. Ráadásul ez a jövőre nézve is előnyös, hiszen lényegesen olcsóbb otthon enni, mint éttermekben.

Fellélegezhetnek a magyarok a boltok kasszáinál: nagyon jó hírt kaptak, a tej- és tojásárakat érinti
Megállapítható, hogy az ellátási láncban a jövedelmi viszonyok a termelői és a feldolgozói szint felé tolódtak el
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


