Az egyéni vállalkozók február 19-től a Webes Ügysegéd helyett a NAV Ügyfélportálján (ÜPO) a Vállalkozói Ügysegéddel intézhetik a tevékenységüket érintő bejelentéseiket.
Csaknem 30 milliós adóhiányt tárt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Budapesti Nagybani Piac egyik nagykereskedőjénél. Az elmaradt adótartozás miatt 80 tonna gyümölcsöt foglalt le az adóhatóság, ennek értékesítéséből 4,2 millió forint azonnal be is folyt a központi költségvetésbe.
A NAV munkatársai a Budapesti Nagybani Piacon ellenőrizték azt a nagykereskedőt, amely egy másik EU-tagállamból Magyarországra irányuló szállítmányát nem jelentette be az Elektronikus Közútiáruforgalom-ellenőrző Rendszerbe (EKÁER).A NAV végrehajtói lefoglaltak a nagykereskedőnél 22 tonna narancsot és 54 tonna görögdinnyét, hogy az azokból származó bevétel fedezhesse a jelentős adótartozás egy részét. Az árukészletet értékesítették, így 4,2 millió forintot sikerült bevételezni a központi költségvetésbe - írja közelményében a NAV.
-
Nem elég a Facebook: miért fontos a saját honlap is a magyar mikro- és kisvállalkozások többségénél?
Demján Sándor Program "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" - így élt a pályáazati lehetőséggel négy hazai kisvállalkozó.
-
Hajlítható mobil 200 ezerért, erős gaming készülékek – Így tör előre a nubiát is gyártó ZTE a magyar mobilpiacon
A megfizethető innováció a kulcs a ZTE szerint.
-
Tartósan alacsony árakkal és akciókkal erősít a Lidl
A Lidl termékek vásárlásával nemcsak a magyar fogyasztók járnak jól, hanem a hazai gazdák is.
-
A Lidl nem viccel: a törvényi előírásoknál háromszor szigorúbb követelményeknek kell megfelelniük a friss zöldségeknek és gyümölcsöknek
A gyümölcsön található szermaradványok szintje nem haladhatja meg a hivatalos határérték egyharmadát.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







