A környező országok egyetemi városaiban is pörög az albérletpiac: Bécsben egy garzon akár 400 ezer forintba is kerülhet.

Brutális árrobbanás a horvát tengerparton: 654%-kal fizethetnek többet ezért a magyar turisták
Csaknem hétszeresére nőtt a napozóágyak bérlésének ára a népszerű horvát üdülőhelyeken, és ez nem csak a turistákat, hanem a helyieket is kiakasztotta.
Még a horvátokat is sokkolta a napágyak bérlésének emelkedése Hvar szigetén - erről ír az egyik dalmáciai hírportál. Hvar szigetén az egyik helyi bárban a tavalyi 40 kunáról 40 euróra emelkedett egy napozóágy ára egy napra, ami elképesztő, 654%-os növekedést jelent.
A brutális drágulásra már külföldi turisták is rámutattak, hozzátéve, hogy szerintük a drágulás egyáltalán nincs összhangban a szolgáltatás mértékével. Sokan a helyiek közül is úgy gondolják, hogy a probléma nem a magas inflációban keresendő, hanem az tulajdonosok „kapzsisága”. A népszerű turisztikai célpontokat, mint Dubrovnik és Hvar, a magas árak szinonimájaként jellemzik már régóta. A TikTokon egy felhasználó azt mondta: épp most váltották át a valutát euróra, de a számok ugyanazok maradtak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


