Vis szigetén, Komiza partjainál, 30-50 méteres mélységben fedezték fel az Adriai-tenger egyik legrégebbi hajóroncsát, egy görög kereskedelmi hajót a Kr. e. IV. századból.

Négy éve történt a Hableány dunai tragédiája: mostanra nyílt lehetőség lebontani a hajóroncsot
Négy éve, május 29-én süllyedt el a Dunában Budapesten a Hableány elnevezésű sétahajó, melynek nekiütközött a Viking szállodahajó a Margit hídnál. A tragédia során huszonnyolcan haltak meg, huszonhat utas és a kétfős magyar személyzet és mindössze heten élték túl a tömegszerencsétlenséget. Az RTL Híradó megtudta, a bíróság jogerősen is felszabadította a hajó roncsát, melyet tizánhárom nappal a tragédiát követően emeltek ki a Dunából, és azóta a Hajógyári szigeten őriztek. Így most lehetőség van szétszedni a Hableány roncsait.
2019. május 29-én dél-koreai utasok tartózkodtak a Hableány fedélzetén. Több kamera tanúsága szerint a Viking szállodahajó utolérte és a vízbe fordította a sétahajót, ami néhány másodperc alatt elsüllyedt. A szállogahajó kapitányát tömegszerencsétlenség okozásával és segítségnyújtás elmulasztásával vádolják, az ügyvédek szerint ősszel születhet ítélet az ügyben. A perek még mindig zajlanak, a dél-koreai áldozatok rokonai fejenként 35 és 60 millió forint közötti sérelemdíjat követelnek a Vikinget és a Hableányt üzemeltető cégektől.
A műsorban elhangzottak szerint időközben a bíróság engedélyezte a hajóroncs szétszedését, mert már nincs szükség rá a tragédia miatt indult eljárásokhoz. Így aztán a roncsot elkezdték szétszedni, de nem tervezik, hogy teljesen megsemmisítik a Hableányt. Néhány darabját a TEK is szeretné megtartani emlékként.
Címlapkép: Mónus Márton, MTI/MTVA

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


