A Sony az idei pénzügyi évben 6 százalékos árbevétel-csökkenésre számít játéküzletágában.
Komoly átalakításokat jelentett be a McDonald's: a magyarok kedvenc burgereit is érintheti
A McDonald's vegyes negyedéves eredményeket jelentett, az átszervezés és a közel-keleti bojkott miatt csökkent nyereséggel, miközben globálisan a fogyasztók továbbra is korlátozzák éttermi kiadásaikat, ami kihívások elé állítja a gyorséttermi iparágat - írta a Cnbc.
A McDonald's vegyes eredményekkel zárta az első negyedévet, amelyet az átszervezési költségek és a Közel-Keleten tapasztalt bojkottok befolyásoltak. A gyorsétteremlánc arról számolt be, hogy világszerte a fogyasztók visszafogják éttermi kiadásaikat, ami kihívást jelent az iparág számára. Chris Kempczinski, a McDonald's vezérigazgatója hangsúlyozta a megfizethetőség fontosságát a fogyasztók bevonzása érdekében.
Az elemzői várakozásokkal összevetve az egy részvényre jutó nyereség pontosan megfelelt a prognózisnak, míg a bevétel enyhén meghaladta azt. A McDonald's 1,93 milliárd dolláros nettó nyereséget jelentett, ami javulást mutat az előző év azonos időszakához képest. Az átszervezés kapcsán felmerült 35 millió dolláros adózás előtti költség mellett is.
A nettó árbevétel 5%-os növekedést mutatott, bár az éttermek forgalmának növekedése elmaradt az elemzői becslésektől. Az amerikai piacon tapasztalt eladások növekedése szintén alacsonyabb volt a vártnál, amit részben az áremelések okoztak, melyek több alacsony jövedelmű vásárlót elriasztottak.
Ian Borden pénzügyi igazgató kiemelte az amerikai franchise-tulajdonosokkal való szoros együttműködést. A vállalat új stratégiát dolgoz ki az értékalkuk terén és továbbfejlesztett hamburger változatain dolgozik.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Nemzetközi szinten különösen a Közel-Keleten tapasztalt bojkottok és konfliktusok csappantották meg az eladásokat. A McDonald's izraeli franchise-partnerétől vásárolt éttermekkel kapcsolatos helyzet is befolyásolta a piaci teljesítményt. Kempczinski szerint bizonyos piacokon emelkedést tapasztaltak, de nem várnak jelentős javulást addig, amíg a régiós konfliktusok tartanak.
A fontosabb piacok közül Japánban és Latin-Amerikában növekedést jegyezhettek, míg Franciaországban csökkenést tapasztaltak. A Németországot és az Egyesült Királyságot magukba foglaló forgalomnövekedést értek el.
-
A héten nyit a régió új nemzetközi filmipari eseménye (x)
Május 8-án indul a Eurocine Budapest a Hungexpo-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








