Elkeserítő a helyzet: a magyar tinik drogoznak a legtöbbet Európában

2020. november 27. 10:02

Hetedszer jelent meg az ESPAD (European School Survey Project on Alcohol and Other Drugs) néven futó kutatás jelentése, ami négyévente méri fel a fiatalok egészségkárosító szokásait.

Szinte mindannyian ittak már, a negyedük rendszeresen dohányzik, és több mint a negyedük kipróbált már valamilyen illegális szert - így foglalja össze röviden a 24.hu magyar tinédzserek egészségkárosító szokásai.

Európai összehasonlításban az első helyen végeztek a magyar tinik dizájnerdrog-fogyasztásban. Ráadásul úgy, hogy a legrosszabb helyzetben levő fiatalokat - az iskolaelhagyókat, az intézetiseket, a tanulási nehézséggel diagnosztizáltakat - nem is kérdezték.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. június 23. kedd
Zoltán
26. hét
Június 23.
Szentivánéj
Június 23.
Olimpiai világnap
EZT OLVASTAD MÁR?