Több mint egymilliárd forintos áfacsalást leplezett le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy összehangolt razzia során, a hálózatot egy egykori élsportoló irányította.
Elsősorban a média figyelemfelhívásának köszönhetően visszaszorulóban vannak az úgynevezett unokázós csalások - jelentette ki a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács kommunikációs igazgatója hétfőn.
Garamvölgyi László hozzátette, ez annak is köszönhető, hogy az áldozatok egyre többször jelentik a csalási kísérleteket is, növelve a nyomozások hatékonyságát - hangzott el az M1 műsorában.
Elmondta: a bűnözők - akiknek kiszemeltjei idős emberek - rendszerint hajnalban azzal hívják fel áldozataikat, jellemzően vonalas telefonon, hogy unokájuk bajba került és nagy összegű kézpénzre van szüksége, amiért elmennek.ú
Hangsúlyozta: médiafigyelem hiányában korábban nem jelentették a csalási kísérleteket az áldozatok, ami megváltozott; ez segíti a bűncselekményforma visszaszorulását - zárja közleményét az MTI.
-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.







