Hozamemelkedés mellett értékesített 12 hónapos diszkont kincstárjegyet csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).

A Portfolio számításai szerint csak jól megfontoltan, befektetés mellett éri meg feltörni a nyugdíjpénztárban lévő pénzt – írja a szakportál.
Több szcenáriót is végigszámolva a portál figyelmeztet, a nyugdíjpénztár feltörése olyan hosszú távú döntés, amely a nyugdíjba vonulás utáni anyagi helyzetünket komolyan meghatározhatja, úgyhogy felelősen kell dönteni a kérdésben. A konklúzió viszont az, hogy pénzügyileg racionális döntés is lehet lakáshitelt előtörleszteni a nyugdíjpénztári megtakarításból, de csak akkor, ha a törlesztőrészletből felszabaduló összeget befektetjük, például ugyanabba a nyugdíjpénztári portfólióba, de legalábbis hasonló várható hozamú és kockázatú befektetésbe, az adójóváírásból fakadó többlethozamot is szem előtt tartva.
Ugyanígy, lakásvásárlás estén szintén akkor érdemes önerőként felhasználni a nyugdíjpénztári megtakarításunkat, ha befektetésben is gondolkozunk mellette (ez lehet a megvásárolt lakás befektetési célú hasznosítása is), pusztán az alacsonyabb hiteltörlesztőrészlet elérése érdekében tehát nem érdemes feltörni a megtakarításunkat.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


