Csaknem egy évtizede nem látott mértékű inflációs rátáról számolt be a kínai statisztikai hivatal, melynek legfrissebb adataiból kiderül, hogy a távol-keleti országban a húsáruk csaknem másfélszeres áron voltak kaphatók júliusban, mint egy évvel korábban.
A júliusi inflációs ráta 5,6%-ot tett ki, mely gyakorlatilag a politikailag szenzitív élelmiszerárak 15,4%-os év/év alapú drágulásának köszönhető. Az adatokból jól látszik, hogy a fogyasztói kosár élelmiszeren kívüli elemei átlagosan csak 0,9%-kal értékelődtek fel egy év alatt, így kijelenthető, hogy az extrém mértékű drágulás az élelmiszerszegmensre korlátozódik.
A húsáruk ára júliusra egy év alatt 45,2%-kal emelkedett Kínában, míg a tojásért 30,6%-kal kell többet fizetni mint az előző év azonos időszakában.
Mivel a drágulás szinte csak az élelmiszerek terén érezhető, ezért nyilvánvaló, hogy egy kamatemelés nem oldaná meg a problémát. A szegény többséget sújtó infláció letörésére most hatósági vizsgálat indult, melynek keretében arra igyekeznek fényt deríteni, hogy nem a piaci szereplők versenyellenes összejátszása okozza-e az áremelkedést.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


