14 °C Budapest

Újabb munkaszüneti nap jöhet: erről egyeztetnek

2017. október 3. 10:00

Október 12-ére hívta össze a versenyszféra és a kormány állandó konzultációs fórumának (vkf) következő ülését a kormányoldal - írta a keddi Népszava.

A lap információi szerint két nagy témakör megvitatása lehet napirenden: a tavaly ősszel megkötött bérmegállapodás első hónapjainak értékelése, és a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánításáról megkezdett népszavazási aláírásgyűjtés. A bérmegállapodás felülvizsgálata több ok miatt is aktuálissá vált, egyrészt az egyezség szerint újra kell gondolni a bérmegállapodást, ha a hazai bruttó bérek emelkedése meghaladja a 11,4 százalékot. Márpedig a KSH adatai szerint a nemzetgazdaság egészét nézve idén január és július között 12,6 százalékos volt az emelkedés - írták. 

Emlékeztetett a lap a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara közelmúltban tett javaslatára is, hogy a megállapodásban szereplő jövő évi fél százalékos szociális hozzájárulási adó csökkentése helyett legalább 3,5 százalékponttal legyen kevesebb a szocho mértéke a munkaadóknak. 

Rolek Ferenc, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) alelnöke is azt kezdeményezte, hogy a 2019-re tervezett 6 százalékos reálkereset-növekedéshez kötött szociális hozzájárulási adó csökkentésének egy részét előre kellene hozni 2018-ra. A Liga Szakszervezetek hétfőn hozta nyilvánosságra saját javaslatát, amelyben a munkavállalói terhek csökkentésére tett javaslatot. Az érdekvédők szerint elsősorban a munkavállalók által fizetett járulékokat kellene csökkenteni, mert ez hozna nettó béremelkedést.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.03.30 18:35
Válaszolj magadnak őszintén! – Tudod, hogyan kellene reagálnod egy helyzetben, mégsem azt teszed? –...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 6. hétfő
Vilmos, Bíborka
15. hét
Április 6.
Húsvéthétfő
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?