Továbbra sem tud dönteni a kormány az ingatlanadóról. A legújabb tanulmány szerint mindenki fizetne, és a cégek levonhatnák az iparűzési vagy társasági adójukból. Viszont a magánszemélyek helyzete egyelőre nincs tisztázva, ők csak fizetnének - írja a Világgazdaság.
A hírek szerint csak akkor lenne értelme bevezetni az ingatlanadót, ha az abból származó bevétel legalább néhány száz milliárd forint lenne, a jelenleg tervezett bevétel 150-470 milliárd forint. Ehhez viszont a magánszemélyeknek is fizetniük kell.
A cégek általi befizetések jelentős hatással lennének a többi általuk fizetett adóra, ugyanis a fizetendő iparűzési adót felére, vagy a társasági és osztalékadót kétharmadára csökkentené.
A magánszemélyek tulajdonában álló ingatlanok értékét, vagyis az adó alapját a luxusadó szabályozásban szereplő módon állapítanák meg, viszont az még kérdéses, hogy a személyi jövedelemadóból levonható lenne e az új adónem.
Ez a kormány szerint hozzájárulna a gazdaság kifehérítéséhez, viszont jelentős adminisztratív terhekkel járna. Az ebből befolyt plusz bevételeket a kormány pedig az adómértékek általános csökkentésére használná fel.
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 42 034 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 9,96%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 42 083 forintos törlesztőt (THM 10,01%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Mentesség gyakorlatilag nincs az új tervezte alól, vagyis mindenkinek fizetnie kell, még a beépítetlen belterületi telkek után is. Viszont a csalásra ad újra okot az a részlet, hogy azok, akiknek nincs jövedelme, nem fizetnének adót, vagyis az ingatlan után csak a tulajdonoscsere után kellene fizetni.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


