Az OTP Bank és a hévízi NaturMed Hotel Carbona közösen dolgozott ki egy olyan hitelkonstrukciót, amelytől a belföldi forgalom élénkülését és a vendégéjszakák számának emelkedését és a tartózkodási idő megnyúlását várják. A kölcsön igénybevételével önerő nélkül is el lehet tölteni egy- vagy több hetes üdülést is - mondta Lukács Ferenc, a szálloda vezérigazgatója a Világgazdaságnak.
A hiteltermék az bank egészségpénztári szolgáltatásához kapcsolható, aki rendelkezik tagsággal, az kedvezőbb kamattal veheti igénybe a kölcsönt és még adókedvezményben is részesülhet. Az új lehetőséget az Utazás 2008 kiállításon mutatták be először és rögtön népszerű volt az érdeklődők körében. A hitel futamideje választható, egy, másfél, vagy két év alatt kell visszafizetni az összeget. A pénztártagoknak 20 %, a többieknek 22 %-os a hiteldíj mutatójuk. A bevezetett sztenderdek a piaci igényeknek megfelelően, az ésszerűség határán belül változtathatók a későbbiekben.
A szállodában egy egyhetes üdülés nagyságrendileg 125 ezer forintba kerül, ezt az összeget megelőlegezi a bank és a vendég - egy éves futamidő esetén - havi 12 ezer forinttal törleszti a kölcsönt. Az egészségpénztári tagsággal rendelkező vendégek a szolgáltatás értékének 30 %-áig terjedő adókedvezményt is igénybe vehetnek.
Az üdülési csekkekhez hasonlóan az új hiteltípustól is a piac élénkülését várják a szakértők. Aki eddig nem engedhette meg magának az üdüléseket, az most élve a részletfizetés adta előnyökkel a pihenés mellett dönthet, aki korábban egy hétre érkezett, az lehet, hogy megtoldja még néhány nappal az üdülést. A hévízi szálloda az elmúlt évben Magyar Minőség Díjat nyert és a fejlesztésekre fordított milliárdok kezdenek megtérülni. A szálloda a szolgáltatások bővítésének köszönhetően különleges eljárások alkalmazásával, egyedi terápiákkal várja a pihenni vágyókat. A hotel nettó árbevétele meghaladta a kétmilliárd forintot, ezzel a kilencedik legnagyobb forgalmú hotel lett hazánkban. A vendégek háromnegyede külföldről érkezik, az új lehetőségnek köszönhetően egyre több belföldi vendégre is számítanak.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.


