Az Oasis visszatérése példátlan nemzetközi érdeklődést és gazdasági fellendülést hozott Manchesternek, ahol a legendás zenekar 16 év után először ad koncertet.

A szlovák állami gázművek (SPP) február elsejétől a Török Áramlat gázvezetéken keresztül kezdte importálni az orosz gázt, és az így behozott gáz mennyiségét áprilistól megduplázzák - jelentette be Vojtech Ferencz, az SPP igazgatótanácsának elnöke pozsonyi sajtótájékoztatóján csütörtökön.
A Török Áramlaton keresztül Szlovákiába behozott gáz mennyiségét a gázművek vezetője nem pontosította, ugyanakkor rámutatott: az SPP-nek érvényes szerződése van a Gazprom orosz gázvállalattal és a tőlük vásárolt gáz ára jelentősen alacsonyabb más forrásokénál.
Robert Fico szlovák miniszterelnök már januárban jelezte, hogy Oroszország le fogja szállítani Szlovákiának azt a gázt, amelyre a vonatkozó szerződésekben kötelezettséget vállalt, és erre az ukrajnai gáztranzit leállítása után alternatív útvonalakon, például Magyarországon keresztül kerül majd sor. A szlovák kormányfő akkor még nem tett említést arról, hogy ez az alternatív útvonalakon történő gázszállítás mikor indulhat meg.
A szlovák gázművek képviselői által csütörtökön tartott sajtótájékoztatón a cég kereskedelmi divíziójának vezetője, Michal Lalík a helyzetet ismertetve elmondta: a Török Áramlaton keresztül történő gázszállításról született megegyezés ellenére Szlovákiának valószínűleg más útvonalakra is szüksége lesz, mert a magyarországi gázvezeték kapacitása nem tudja lefedni a teljes szükségletet. Hozzátette: erre a célra a Németországon és Csehországon keresztüli útvonal tűnik valószínűnek, ahol az SPP-nek lekötött kapacitásai vannak.
Vojtech Ferencz a Szlovákiába történő gázszállítás jelenlegi helyzete kapcsán hangsúlyozta: számukra az az elsődleges, hogy bebiztosítsák a szükséges tartalékokat és elégséges mennyiségű gázt tudjanak biztosítani a fogyasztóiknak, de problémát jelent a gáz növekvő ára és az is, hogy az alternatív útvonalakon érkező gáz ára is magasabb.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


