Boros Ilona szerint a folyamat elvileg üdvözlendő lehetne, hiszen feltételezi, hogy az alapellátás mindent megtesz a család problémáinak megoldásáért.

Bár a szavazókörökben a választásra jogosult magyarok 70 százaléka megjelent, a gyermekvédelmi népszavazás nem tudta elérni a szükséges 50 százalékos érvényességi küszöböt. A leadott voksok 30 százaléka ugyanis érvénytelen volt.
A vasárnapi választásokon magas volt a részvételi arány, ám ez sem volt elég ahhoz, hogy az 50 százalékos érvényességi küszöböt átlépje a gyermekvédlemi népszavazás. Pedig akik "nemmel" választak a kérdésekre azok aránya magasabb volt, mint 90 százalák, csakhogy az érvénytelen szavazatok száma összességében körülbelül 31 százalékra rúgott, így az érvényes szavazatok aránya 44 százalék körül megállt a jelenlegi feldolgozottsági adatok szerint. Utóbbi pedig kb. 6 százalékkal elmaradt az 50-től.
(Címlapkép - Soós Lajos, MTI/MTVA)

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


