Rengeteg magyar életét keserítheti meg a mesterséges intelligencia: fogalmuk sincs, de bajban vannak
Az érzelmi alapú döntéseinkre van hatással a mesterséges intelligencia.
Az érzelmi alapú döntéseinkre van hatással a mesterséges intelligencia.
Egy szakértő szerint egy robot lett volna a megoldás a biztonságos behatolásra Esztergomban, ebben az esetben pedig akár életet is menthetett volna.
A robotok alkalmazása javíthatja a hatékonyságot és a szolgáltatások minőségét, különösen a raktározás és a logisztika területén.
"Az önkiszolgáló kasszák azért most még 10-15 termékig kényelmesek igazán."
A mesterséges intelligencia előnyeiről és hátrányairól beszélgettünk Gayer Zoltán szociológussal
A magyarok elsöprő többsége alapvetően pozitív hozzáállással fordul a technológiai fejlődés felé.
A robotika valóban a termelés jelene és jövője, és tényleg a leggyorsabban megtérülő beruházások közé tartozik.
Az egyik első ilyen terület a közlekedés, amelyben az MI által vezérelt autonóm járművek (AV) könnyebben helyettesítik majd a személygépkocsi-, taxi- és furgonvezetőket.
Ma robotfűnyírót már valamivel 100 ezer forint fölött is lehet kapni, de a csúcstermékek már több millióba is belekerülhetnek.
Mit keres egy robot a magyarórán? Hogyan segíti a problémamegoldó gondolkodás fejlesztését egy programozható méhecske?
A mobilitás és a termelékenység növelés az elmúlt években minden logisztikai vállalat céljává vált.
Elsősorban nem a végzettségtől vagy a foglalkozástól, sokkal inkább a személyiségtípustól függ, hogy kit mennyire fenyeget a robotizáció.
Magyar találmány változtathatja meg a világot.
A koronavírus a vállalatok 38 százalékában felgyorsította a digitalizáció folyamatát, ami együtt járt a munkaerő iránti igények növekedésével is - derült ki egy 40 ország 26 ezer munkáltatója körében végzett felméréséről.
A koronavírus-járvány az egész világon hatalmas változásokat idézett elő a munkaerőpiacon 2020-ban, a vállalatoknak ugyanis rendkívül gyorsan kellett alkalmazkodniuk a megváltozott munkafeltételekhez és a fizikai távolságtartás új szabályaihoz. A McKinsey Global Institute legújabb tanulmánya arra a kérdésre kereste a választ, melyek lesznek a pandémiának a munka világára kifejtett hosszú távú hatásai.
Gazdasági ismeretekkel tenné piacképesebbé a bölcsészképzést az ELTE BTK. A bölcsészképzés XXI. századi kihívásairól és lehetséges fejlesztési irányairól az ország vezető karának leköszönő és újonnan hivatalba lépett dékánja, Sonkoly Gábor és Bartus Dávid beszélt.
Sok foroghat kockán.
Egyre többen tévednek pályamatrica-vásárláskor: rontják el a rendszámukat például a rendszerben.
De valakinek alig jut valami...
A járvány miatt az idén várhatóan csökkennek a robotértékesítések, de középtávon fontos Európában az automatizálás fejlesztése, mert ebben nagy az elmaradás az Egyesült Államokhoz és a távol-keleti országokhoz képest.