Így lehet igazán nagy pénzt csinálni a műanyag szemétből: kevesen tudják, nagy gazdagság lehet belőle
Évente mintegy 2 milliárd tonna üvegházhatású gáz kibocsátásért felelős a műanyag, ami a globális összkibocsátás mintegy 4 százaléka.
Évente mintegy 2 milliárd tonna üvegházhatású gáz kibocsátásért felelős a műanyag, ami a globális összkibocsátás mintegy 4 százaléka.
Feldolgozhatatlan mennyiségű műanyagot termel a világ, melynek nagy részéért az egyszer használatos csomagolóanyagok a felelősek.
A Coca-Cola az EU-s határidőhöz képest (2024 nyara) több mint 1 évvel korábban bevezette a rögzített kupakokat üdítős flakonjainak. Ennek viszont sok vásárló nem örült.
Nagyon készül a Föld napjára a JYSK: visszafogták a teherfuvarozást, és napelemeket is telepítettek.
Megszünteti a Tesco a zöldség.gyümölcs-osztályon az eddig ingyenes, eldobható műanyag zacskók használatát. A hipermarket üzleteiben mostantól csak többször használatos szatyor lesz.
Az Eurostat legújabb, 2020-as adatokra épülő statisztikája alapján hazánkban mindössze a megtermelt műanyag szemét negyedét hasznosítjuk újra.
Egy évvel ezelőtt végleg búcsút mondtunk az eldobható műanyagoknak. De mi történt az egyszer használatos műanyagok betiltása óta? Okos döntés volt betiltani őket?
A hulladékkezelés módjának környezeti hatásai igen drasztikusak.
Már hazánkban is megjelennek a 3D nyomtatók, egyre többen vásárolnak otthonra is, hogy hobbiként kísérletezzenek a technológiával.
Nemrég az Auchan kivonta az összes hazai áruházából a súlyosan környezetszennyező, egyszer használatos műanyag zacskókat, amivel évi 172 tonna műanyagot vált ki a vállalat.
A lakosság döntő része mindenképpen helyeselne egy olyan megoldást, ami a műanyagok kidobása helyett azok begyűjtésére épül.
Az ENSZ környezetvédelmi találkozóján, Nairobiban 173 ország döntött úgy, hogy megkezdi az egyszerhasználatos műanyagok visszaszorítását.
Most, amikor annyira fontos, és sokat tárgyalt kérdés a műanyag újrahasznosítása, újabb statisztika jelent meg arról, hogy továbbra sem tanultuk meg a leckét.
12 évesen többet tett a Földért, és a szelektív hulladékgyűjtésért, mint sok felnőtt. Jelenleg a Ryan’s Recycling elnökeként pedig még többet tesz azért, hogy a szemét a helyére kerüljön!
Csütörtöktől lesznek kínálatban, de csak időszakosan!
Egyre több csomagolásmentes bolt nyílik itthon, és nem csak a fővárosban, de vidéken is. De vajon megéri saját szütyőben, üvegben, zacsiban vásárolni? Fontos kérdés, és a válasz nem egyszerű: hol igen, hol nem. Az bizonyos, hogy egységárban jobban nem jövünk ki, ám letagadhatatlan, hogy számos előnye van annak, ha hazai, jó minőségű, és akár kis mennyiségű alapanyagot szerzünk be, támogatva ezzel a hazai termelőket és kereskedőket. Ha rövid távon többet is fizetünk a csomagolásmentes boltokban a termékekért, hosszú távon lehet, hogy nyerünk velük.
Mikor már?
Egyre több szemét lepi el a bolygónkat.
Magyarországon évente több mint egymilliárd PET-palack kerül a szemétbe.
Mutatjuk a részleteket!