A Temu népszerűsége töretlen, de sokan panaszkodnak a minőségre, az új vámok pedig változást hozhatnak.
Mára tényleg luxus lett az autó szervizelése: ennyivel nőtt meg az alkatrészek ára egyetlen év alatt
Az inflációt jóval meghaladó mértékű drágulásról van szó, írja a HVG.
Az autógyártók az elmúlt 8 évben közel a duplájára emelték az alkatrészek árait – derül ki egy friss jelentésből. A német biztosítókat magába tömörítő GDV (Gesamtverbands der deutschen Versicherungswirtschaft) szövetség beszámolója szerint 2013 óta átlagosan mintegy 44 százalékkal emelkedtek az autóalkatrészek árai. Viszonyításképp, ezen időszakban Németországban 13 százalékos inflációt jegyeztek fel.
A közelmúltban a hűtőrács ára emelkedett a leginkább: idén augusztus végén 9 százalékkal kellett többet fizetni egy ilyen elemért, mint egy évvel korábban. Az elmúlt 12 hónapban átlagosan 6 százalékkal emelkedtek az árak. 2013 óta a hátsó lámpák átlagosan mintegy 67 százalékkal drágultak meg, a csomagtérajtók esetében pedig körülbelül 60 százalékos áremelkedésnek lehetünk tanúi.
A szövetség szerint sok alkatrész esetében kvázi monopol helyzetbe kerültek az autógyártók, vagyis az autósok és a szervizek csak a gyártótól származó termékeket vásárolhatják meg, és a piacon nincs igazi szabad verseny. Ezenkívül egyes alapanyagok árának növekedése is az alkatrész árak jelentős emelkedéséhez vezetett.
Megéri négyévszakos gumira váltani 2026-ban? Itt a nagy teszt: csak egy abroncs kapott jó minősítést
A 16 vizsgált abroncs közül mindössze egy bizonyult igazán jó választásnak, miközben a mezőny közel fele gyenge vagy kifejezetten nem ajánlott értékelést kapott.
-
Mutatjuk, mi a grillszezon sztárja 2026 nyarán: keresik az izgalmas ízeket a magyarok
A tarja mellé zöldség és vegán burger is kerül: átalakulóban a grillszezon.







