Az elhúzódó rossz idő után végre megérkezett a tavasz: süt a nap és már egy pulcsi is elég, ha kimerészkedünk otthonról.

Itt találhatóak a legjobban pörgő lakások Budapesten: mindenki ezekre pályázik, sietni kell
A Jófogás apróhirdetési platform októberi felmérése szerint egy tipikus hazai ingatlanvásárló számára az ár még az elhelyezkedésnél, állapotnál vagy energiahatékonyságnál is fontosabb tényező. Az ingatlanpiac idei fellendülése a Jófogás Ingatlan számaiban is megmutatkozik, októberi statisztika alapján a legtöbb ingatlan másfél hónap alatt talált gazdára az online piactéren.
Ismét pörög a magyar ingatlanpiac, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb lakáspiaci felmérése alapján az idei év első felében a használt lakások eladása közel egyharmadával, az új lakásoké 54 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest. Ennek apropóján a Jófogás utánajárt, mely városokban és kerületekben a legélénkebb a kereslet, milyen ingatlanokat keresnek a vásárlók, és milyen kihívásokkal szembesülnek jelenleg az eladók és a lakást keresők.
Vásárlás vidéken, bérlés az agglomerációban
Az, hogy a lakásvásárlók és bérelni szándékozók milyen régiókban keresnek ingatlant meglehetősen változatos képet mutat a Jófogás felületén történő böngészések és adásvételi statisztikák alapján. A vásárlók körében októberben Debrecen vált a legnépszerűbb célponttá, ezt követi Budapest XI. kerülete, míg a top háromban Miskolc is helyet kapott. Budapesten belül a XI., XIII., és XIV. kerület számít a legkeresettebbnek, vidéken pedig az előbbiek mellett Békéscsaba és Kecskemét.
A kiadó ingatlanok piacán a tíz legkeresettebb terület között Pest vármegye dominál. A főváros esetében inkább külső kerületek: a XXI., a XVII., valamint a XVIII. kerület a legfelkapottabb, míg az agglomerációs települések közül Vácon, Szigetszentmiklóson, Vecsésen és Szentendrén keresnek bérleményeket.
Nem meglepő módon a fővárosi ingatlanok számítanak a legdrágábbnak, a nyári szezonális visszaesés után az árak szeptemberben a Jófogás adatai alapján ismét növekedésnek indultak az egyetemisták helykeresésének köszönhetően. Budapesten múlt hónapban az átlagos lakásbérleti ár 250 ezer forint volt. Ugyanakkor számos vármegyében vetekszenek a bérleti díjak a Pest vármegyei árakkal. Hajdú-Biharban a Jófogás adatbázisa alapján az átlagos bérleti díj az elmúlt évben meghaladta a 250 ezer forintot, valamint Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom vármegye is 200 ezer forint körüli átlaggal bír. A legolcsóbbnak Békés, Zala és Vas vármegyék bizonyulnak, mindhárom esetben 140 ezer forint környékén alakul a havi lakbér.
Az ár még a lokációnál és az állapotnál is fontosabb
A Jófogás által közel kétezer felhasználó megkérdezésével készült felmérés alapján az ár a legmeghatározóbb szempont a vásárlók számára, még az ingatlan állapotánál és lokációjánál is fontosabb tényezőnek bizonyult. Bár az energiahatékonyság népszerű téma, csak korlátozott
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
szerepet játszik a döntéshozatalban. A válaszadók 80 százaléka legfeljebb 800 ezer forintos négyzetméteráron tudna lakást vásárolni, míg a bérlők több mint háromnegyede 150 ezer forintot adott meg, mint ideális havi bérleti díj. Az ingatlankeresés során a válaszadók több mint felének a legnagyobb akadályt az irreálisan magas árak jelentik, ugyanakkor az eladók többsége bevallása szerint az árakban rugalmas lenne, hiszen közel 70 százalékuk nyitott az alku lehetőségére.
Online kerülnék meg az ingatlanközvetítőket
A kereslet és a kínálat könnyebb találkozása érdekében inkább a több csatornán való megjelenést preferálják: az eladók közel 40 százaléka több online portálon hirdet egyszerre, és minden negyedik eladó a közösségi média felületeit is igénybe veszi – az ingatlanközvetítő bevonása ritkább. Emellett megoldásként a válaszadók fele kiemelési lehetőségeket vesz igénybe a Jófogáson, hogy növeljék hirdetéseik láthatóságát. A kérdőívet kitöltő hirdetők negyedének már volt pozitív tapasztalata a platformmal korábban, 21 százalék a költséghatékonyság miatt dönt a Jófogás mellett, ötödük pedig az egyszerű kezelhetőség miatt. A legnépszerűbb válasz mégis az ismertség, nagy látogatottság volt, ezt 33 százalék jelölte meg.
A hirdetések részletessége szintén kiemelt szerepet kap a piacon: az ingatlant keresők több mint egyharmada a feltöltött képek minőségét és a leírás részletességét tartja a legfontosabbnak a kérdőívre adott válaszok alapján. Ezt felismerve az eladók túlnyomó része fotót is csatol a hirdetéseihez, és minden második esetben alaprajzot is mellékelnek, bár energiahatékonysági adatok és videók ritkábban fordulnak elő. Ezzel viszont szintén meggyőzhetőek a vevők: a Jófogás platformján különösen népszerűek a jó állapotú vagy felújított, modern hőszigeteléssel és energiatakarékos megoldásokkal ellátott ingatlanok, amelyek az alacsonyabb rezsiköltségek miatt vonzzák az érdeklődőket. Az eladók és a vevők érdeke is a gyors és jó üzlet, a Jófogás felmérése alapján pedig ez nem elérhetetlen cél, ugyanis a válaszadók harmada relatív gyorsan, három hónapnál kevesebb idő alatt megtalálta az ideális ingatlant bevallásuk szerint.

Bármelyik magyar fiókjában ott lapulhatnak ezek a régi telefonok: több százezer forintot is érhetnek
A régi mobiltelefonok és tárcsás vezetékes készülékek is egyre keresettebbek manapság: a legtöbben nosztalgiából vagy a digitális detox miatt választják őket.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiderült, hogy melyik a magyarok kedvenc húsfajtája
A baromfihúsok a legnépszerűbbek a Lidl magyar vásárlóinak körében - derül ki az áruházlánc közleményéből.
-
Jövőépítés pénzügyi stressz nélkül – Így segít a Fundamenta valóra váltani a lakásálmokat (x)
Ismét mozgásba lendült a lakáspiac, a lakhatás kérdése aktuálisabb, mint valaha. Az ingatlanárak az egekbe járnak, mi lehet mégis a megoldás?
-
Húsvét előtti kuponnapok a SPAR üzletekben! (x)
Eljött a húsvéti készülődés ideje, vedd Te is az irányt a legközelebbi SPAR vagy INTERSPAR áruház felé, ahol akár 20-60 százalékos kedvezmények, valamint két darab 20%-os kedvezményre jogosító Joker kupon is vár rád 2025. április 3. és 15. között.
-
Harmadszorra is a Gránit Bank lett Magyarország leggyorsabban növekvő digitális bankja (x)
Sorozatban a harmadik alkalommal ítélte a Gránit Banknak a „Leggyorsabban Növekvő Digitális Bank Magyarországon” díjat a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review magazin.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


