20 °C Budapest

Ez a lufi is kipukkadt: egyetlen ábrán, hogy miért olcsó a 400 ezres iPhone

2017. október 2. 11:50

379 990 forintba fog kerülni Magyarországon a legújabb iPhone, és sok helyen lehetett azzal a véleménnyel találkozni, hogy ez túl sok pénz egy telefonért. Mi a helyzet viszont akkor, ha olyan kisebb költségekkel vetjük össze a telefon árát, melyeket napi vagy havi rendszerességgel kiadunk a zsebünkből? Nézzük csak!

Nemrég jelentette be az Apple, hogy milyen telefonokat dob piacra a cég idén ősszel, és a szokásos termékistenítésen túl, azzal volt tele a nemzetközi és hazai sajtó is, hogy a legformabontóbb iPhone X modell nagyon drága lesz. Az Apple honlapja szerint Magyarországon 379 990 forint lesz a legolcsóbb verzió, az Index pedig a drágább modellről készített egy világszintű összehasonlítást, melyből az derült ki, hogy a 256 gigabájtos modell itthon lesz a legdrágább.

Közel 400 ezer forintot fizetni egy telefonért valóban soknak tűnhet, ám mi a helyzet, ha a Business Insiderhez hasonlóan összevetjük olyan költségekkel, melyekre nap, mint nap pénzt áldozunk, és nem feltétlenül tartoznak a legégetőbb szükségleteink közé.

Ahhoz, hogy a jellemzően kisebb összegű kiadásokat össze tudjuk hasonlítani egy okostelefon költségeivel, napra lebontva vizsgáltuk meg, hogy mekkora összeggel terhelik meg a pénztárcánkat a különböző termékek. Ehhez persze szükségünk volt arra az adatra, hogy mennyi ideig használunk egy iPhone-t. Az Apple környezetvédelmi kérdésekkel foglalkozó oldalán azt írja, hogy modelljeihez úgy kalkulál, hogy egy iPhone-t 3 évig használnak az első tulajdonosok, ez alapján tudjuk tehát kiszámolni, hogy mennyit is fizetünk naponta egy iPhone-ért.

Az egyszerűség kedvéért nem fogjuk figyelembe venni az árak, tehát a pénz értékének változását.

Pár száz forint csak?

Ha 3 évig, azaz 1095 napon keresztül használunk egy 379 990 forintos iPhone X-et, akkor a fenti modell alapján 

naponta 347 forintot fizetünk érte.

Hazánkban is egyre népszerűbb a Netflix, bár a vélemények megoszlanak arról, hogy milyen minőségű tartalom érhető el rajta. A Netflix standard előfizetés, mellyel HD minőségben nézhetjük a sorozatokat és a filmeket, havi 9,99 euróba kerül itthon, mely

naponta 104 forintot jelent.

Megnéztük, hogy mennyibe kerül egy korlátlan havi bérlet egy felkapott, belvárosi edzőteremben. 17 ezer forintért látogathatjuk minden nap az edzéseket vagy emelgethetjük a súlyokat, mely

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

napi 567 forintba kerül.

A dohányzás nemcsak egészségtelen, de iszonyú drága is. A világ egyik legfelkapottabb cigarettamárkájából egy doboz 1 190 forintba kerül Magyarországon, ha úgy számoljuk, hogy napi fél dobozt szívunk el, akkor az 

napi 595 forint költséget jelent.

Esténként sokan megisznak egy pohár bort rendszeresen, ha mindezt egy nem kifejezetten drága, 1 500 forintos fehér borból tesszük meg, akkor az

naponta 300 forintba kerül.

Sokak egyik legpazarlóbb szokása, hogy minden nap betérnek egy nagy poharas kávézóba, ahol egy közepes méretű tejes kávé (vagyis inkább egy közepes méretű tej és kevés kávé)

750 forintba is simán belekerül.

A fenti költségekről természetesen nem állítjuk, hogy egyformán hasznosak vagy haszontalanok lennének, csupán azt szerettük volna szemléltetni, hogy egymáshoz képest menniybe kerülnek naponta. 

Itt vannak sorrendben is a fenti költségek:

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. július 27. vasárnap
Olga, Liliána
30. hét
EZT OLVASTAD MÁR?