31 °C Budapest

Gázártámogatás! Közeleg a végső igénylési határidő + nyomtatvány

Pénzcentrum
2010. február 24. 12:02

A lakossági energiafelhasználás 2010-es támogatási szabályai szerint, akinek a támogatásra való jogosultsága 2009. december 31-én fennállt, annak nem kell új kérelmet benyújtania, viszont, aki tavaly nem volt jogosult a támogatásra, de idén már megfelel a kritériumoknak, az február 28-áig pályázhat a kompenzációra.

Akik 2009-ben jogosultak voltak a támogatásra, azoknak 2010. április 30-ig új határozat meghozatala nélkül, automatikusan meghosszabbítják a jogosultságát. A rászoruló családok az év első négy hónapjában továbbra is kapnak hozzájárulást fűtési költségeikhez.

A kompenzációra 2009. december 31-én nem jogosultak 2010. február 28-ig nyújthatnak be új kérelmet a Magyar Államkincstár (MÁK) lakóhely szerint illetékes Regionális Igazgatóságánál. A támogatás ezen esetekben a kérelem benyújtását követő hónap első napjától, legfeljebb 2010. április 30-ig jár.

Az igénylőlap hozzáférhető a MÁK ügyfélszolgálati irodáiban és honlapján, illetve letölthető INNEN. A kérelemhez most sem kell jövedelem-igazolásokat mellékelni, csupán nyilatkozni kell a jövedelmekről. A 2009. évhez hasonlóan a kitöltendő igénylőlapon a háztartás minden egyes tagjának adóazonosító jelét fel kell tüntetni.

NAPTÁR
Tovább
2026. június 25. csütörtök
Vilmos
26. hét
Június 25.
Vitiligo világnapja
Június 25.
Barlangok napja
Június 25.
Tengerész világnap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?