Mától az Uber alkalmazás már három városban - Budapesten, Miskolcon és immár Debrecenben is - biztonságos, megfizethető és megbízható utazásokat kínál, néhány perces várakozási idővel.
A következő (hosszú) hétvégén várhatóan már kegyesebb lesz hozzánk az időjárás. Ilyenkor sokan mennem tó mellé, és ha fürödni még nem is, de csónakázni egészen biztos lehet majd. Na de hol mennyiért? Ennek járt utána a Pénzcentrum.
Habár ezen a hétvégén még országszerte több helyen várható eső, zápor, és a szél is sokfelé élénk, helyenként erős lesz, a húsvéti hosszú hétvégén már többnyire napos időre, és 20 fok közeli hőmérsékletre számíthatunk.
Az ünnepen sok magyar család útnak indul, hogy otthonán kívül pihenjen. Az idő is kedvez majd a szabadtéri időtöltésnek, például a csónakázásnak. Egy olvasónk szúrta ki, hogy Józsefváros oldalán, hogy az Orczy-park tavában csónakázni is lehet, a Campus Igazgatóság öt csónakkal várja az érdeklődőket minden nap délelőtt 10 és este 6 óra között minden megkezdett 20 perc ezer forintba kerül, tehát egy óra 3 ezer.
Ennek apropóján körbenéztünk, hol, mennyiért tud csónakot bérelni, aki evezni szeretne Budapesten és vidéken. komoly különbségek vannak Budapest és vidék között.
A városligeti Csónakázótavon 1800 forintba kerül 30 perc, egy óra tehát 3600, de ha inkább vizibiciklivel köröznénk a 60-80 centiméteres vízben, akkor már 2600 forintot kell kifizetnünk fél óráért, óradíja tehát 5200 forint.
Nyíregyháza város és Sóstógyógyfürdő között helyezkedik el a Sóstói-erdő, melynek tava tavasztól őszig sportolásra is alkalmas. Az árak itt már szolidabbak, csónakot fél órára 1000, egy órára 1300 forintért bérelhetünk.
A Gyulai-Vár melletti Csónakázó tavon is bérelhetünk vízi járműveket, 1500/óra áron.
A Tapolcai-tavasbarlang Látogatóközpontban különleges élményben lehet részünk, ugyanis egy hangulatos kisváros alatt evezhetünk.
A felnőtt jegy 2200, a gyermek jegy (3-14 éves korig) 1500, a családi csomag 5900 forintba kerül. A jegyárak tartalmazzák a kiállítás megtekintését magyar, német vagy angol nyelvű szakvezetéssel, valamint és a csónakázást a tavasbarlangban.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Kőszeg városának peremén, az osztrák határtól mindössze néhány száz méterre található egy tó, ahol csónakot és vizibiciklit is lehet kölcsönözni 1000 forintért óránként.
Az Orfűi-tavak egy mesterséges tórendszer, amely Pécstől 10 kilóméterre északnyugatra, a Mecsek északi-lábánál helyezkedik el. A helyszínen kajakot (800 forint) kenut (1800 forint), sárkányhajót (22 ezer forint) és természetesen csónakot is bérelhetünk 1500 forintért óránként.
Sárváron 9 hektárnyi vízfelületű, négy részből álló tórendszer található, ahol nyáron csónakázni, télen korcsolyázni és fakutyázni is lehet.
Csónak és vizibicikli bérlés fél óra: 1500 forint, egy órára 2100 forint. A Sárvár kártyával rendelkezőknek 33 százalékos kedvezmény jár ebből az összegből.
A Deseda-tó - Magyarország leghosszabb mesterséges tava - Kaposvártól északra helyezkedik el. A tó eredetileg vízkár-elhárítási célokat szolgált, de mára a környező erdőkkel együtt igen jelentőssé vált a turisztikai és rekreációs szerepe is. Csónakot fél órára 400, egy órára 700, két órára 1400 forintért bérelhetünk, + 500 Ft kaució, ami a csónak sérülésmentes visszahozása után visszafizetésre kerül.
És végül a Lillafüredre látogatók sem maradnak evezés nélkül: a Hámori-tavon csónakkölcsönzési díj felnőttek részére 500 forint /fő / 30 perc, 6 -14 éves kor közötti gyerekek részére 300 forint / fő / 30perc.

Úgy kellett már ez a pénz a városoknak, mint egy falat kenyér: gigatámogatást kap rengeteg település
Az OTP Bank az előző uniós ciklus kezdete óta közel 400 önkormányzati fejlesztéshez nyújtott kiegészítő forrást.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


