Ezek népszerűségének egyik oka, hogy 26 százalékkal olcsóbbak, mint egy hasonló helyen található hasonló állapotú téglaépítésű lakás.
A legjobb kapcsolat és a legstabilabb házasság is rámehet a pénzügyi problémákra, főleg ha rosszul végződik egy hitelfelvétel, amiről a pár egyik tagja mondjuk nem is tudott. Az ilyen esetek káros következményeitől is megvéd a közjegyzőnél kötött házassági szerződés: ebben a felek rögzíthetik, hogy a külön-külön keletkezet adósságaik a másikat nem terhelik.
Egyre többen ismerik fel, hogy a vagyonjogi kérdések házasság előtti rendezése nem a bizalmatlanságról, sokkal inkább a házastárs biztonságáról szól. A kapcsolat stabilitásának megőrzése érdekében fontos gondoskodni arról, hogy pénzügyi döntéseink miatt a másikat ne érhesse kellemetlenség. Például amiatt, ha a férj a nagyszüleitől örökölt lakását egy jóval nagyobbra cseréli, hogy azt bérbe adja, a jelentős árkülönbözetet lakáshitelből fedezi, ám annak törlesztésével gondjai akadnak. Nem egyszer a feleség nem is tud arról, hogy párja a tranzakció érdekében mekkora adósságba verte magát.Kellemetlen lehet a meglepetés
Így nagy lehet a megdöbbenés, amikor a férj hitelezője a feleség nevén lévő vagyontárgyakra is rá akarja tenni a kezét. Többek között arra a Balaton-parti nyaralóra, amit a férj a neje nevére vett, most azonban azon is túl kell adnia. Sajnos arról is gyakran hallani, hogy csak szerette halála kapcsán értesül a házastárs arról, mekkora adósságot kell rendezni, akár a "vétlen" fél vagyonából is.
Azzal mindenki tisztában van, hogy a házastársak együttesen felelnek az olyan tartozásokért, amelyeket közösen vállaltak. Például a mindkettejük által adóstársként kötött szerződésből származókért.
Például, hiába csak az egyik házastárs vesz fel lakáshitelt, az abból eredő, hitelezővel szembeni tartozásért nem csak ő felel a külön vagyonával, hanem házastársa is, a közös vagyonukkal.

A közjegyző menthet meg
A Polgári Törvénykönyv értelmében ugyan van mód arra, hogy ha az egyik házastárs a másik hozzájárulása nélkül megkötött szerződéssel nagymértékű adósságot halmozott fel, és ez olyan mértékű, hogy a házastársát a vagyonközösség alapján megillető részesedést is veszélyezteti, akkor a bíróság a veszélyeztetett házastárs kérésére a házastársi vagyonközösséget még az együttélés fennállása alatt megszüntetheti. Ám ebben az esetben egy bíróság előtti bizonyítási eljárásra kell felkészülnie a feleknek, amelynek a kimenetele bizonytalan, időtartama pedig általában igen hosszú.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Ebben ugyanis rendelkezhetnek arról, hogy az életközösségük alatt szerzett vagyonból mi kerüljön az egyik, illetve a másik házastárs különvagyonába, mi legyen a közös vagyonuk, továbbá rendelkezhetnek a saját felelősségeikről is. Ilyen esetben a különvagyonával a házastárs csak akkor felel a tartozásért, ha a kötelezettséget maga is kifejezetten vállalta, például adóstárs volt a szerződésben. Egyéb esetekben pedig legfeljebb csak a közös vagyonból rá eső részével felel, de a különvagyonával nem.
Ellenkező esetben harmadik személlyel - például a hitelezőnkkel - szemben nem lesz érvényes. Ennek érdekében mindenképpen közjegyzőhöz kell fordulnunk, méghozzá ahhoz, akinek az illetékességi területén lakunk közösen, vagy lakik bármelyik házasfél. Magát a házassági vagyonjogi szerződést bármelyik közjegyző elkészítheti, de bejegyezni csak az illetékes közjegyző tudja, így érdemes rögtön hozzá fordulnunk.

Úgy kellett már ez a pénz a városoknak, mint egy falat kenyér: gigatámogatást kap rengeteg település
Az OTP Bank az előző uniós ciklus kezdete óta közel 400 önkormányzati fejlesztéshez nyújtott kiegészítő forrást.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


