Aki naphosszat az irodában ül, előbb-utóbb beleesik a hálózat csapdájába. Iwiw, Facebook, Twitter, érdekes linkek, blog, chat és máris elröpült a napi munkaidő. Munkavégzés nélkül, persze.
A közösségi média és a mobil készülékek egymásra találása azonban teljesen újradefiniálhatja az internetezési szokásokat: a napszakokhoz kötött aktivitás korlátai kitolódnak, vagyis az aktív felhasználók akár egész nap aktívak tudnak lenni, bármerre is járjanak, bármit is csináljanak. Szó szerint akár a vécéről is tud majd bárki mondjuk kommenteket küldeni a Facebookra.
Egy nemrég készült felmérés szerint az amerikai 16-35 éves korosztály 30 százaléka használta már a telefonját a Facebook vagy a Twitter elérésére - vagyis a fiatalabbak már el is kezdték az eddigi internetezési szokásaikat mobiltelefonra átkonvertálni. A "betegség" pedig könnyen fertőző lehet, hiszen világszerte négymilliárd mobiltelefon van működésben, a napi sokszori használat miatt pedig a felhasználók könnyebben esnek bele az internetezés csapdájába.
Az új őrület azonban komoly veszélyeket is jelent a fejlesztők számára. Egyrészt hiába az őrült hálózati kapacitásfejlesztés, sokmilliárd internetező mobilos hamar fennakadásokat okozhat a mobilhálózatokban - pont úgy, ahogy annak idején az internet bedugulását jósolták a vészmadarak. Másrészt a felhasználók a kedvenc alkalmazásaikat abban a formában szeretnék használni a mobiljukon is, ahogy az interneten, márpedig a készülékek memóriája, kijelzője, valamint az adatforgalom korántsem teszi ezt lehetővé. Amíg a technológia olyan szintre nem ér, hogy a levegőben is korlátlan mennyiségű adat düböröghessen, a készülékek pedig képesek legyenek fogadni és megjeleníteni azt, addig maradnak az öszvér megoldások, például a képek adatok tömörítése, mobilkészülékre való optimalizálása. A jövő azonban akkor is itt kopogtat az ablakon.

Tömegek adatait lopták el erről az appról: aki így utalt pénzt, annak a TB-száma is veszélyben lehet
A bank levélben értesítette az érintett ügyfeleket, és két év ingyenes személyazonosság-lopás elleni védelmi szolgáltatást ajánlott fel.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Még idén elérheti a százmilliárdos álomhatárt ez a magyar étrend-kiegészítő gyártó
Lévai Bálintot, a BioTechUSA vezérigazgatóját és társtulajdonosát kérdeztük.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


