Rengeteg magyar számára kínszenvedés az ünnep: egyre rosszabbul vannak, ki menti meg őket?
Nem csak karácsonykor csap le súlyosan a magány, de ilyenkor tízszer nehezebb azoknak, akik egyedül vannak.
Nem csak karácsonykor csap le súlyosan a magány, de ilyenkor tízszer nehezebb azoknak, akik egyedül vannak.
65 ezer forint bírságot kapott az a férfi, aki bejelentést tett a 112-es segélyhívóra múlt héten, miszerint bele akarják dobni a tatai Öreg-tóba.
A Gondosóra programra való jelentkezés ingyenes, a szolgáltatás pedig havidíjmentes 65 év felettieknek, eddig az idősek közel 30 százaléka igényelte.
Magyarországon – Miskolcon és Szombathelyen – tíz évvel ezelőtt kezdték kialakítani az Országos Rendőr-Főkapitányság alárendeltségében működő, segélyhívásokat fogadó és kezelő hívásfogadó központokat, most pedig megújul a teljes segélyhívó rendszer.
Akár emberéleteket is veszélyeztető álhír került ki a Facebookra, amely arról próbál meggyőzni, hogy megváltozott a sürgős esetek segélyhívószáma.
Az Európai Unió tagállamaiban minden év február 11-én emlékeznek meg az Egységes európai segélyhívó szám napjáról. A 112-es nap célja, hogy felhívja a figyelmet a segélyhívó szám fontosságára és megfontolt használatára.
Durva videót közölt a Magyar Közút: menet közben gyulladt ki a furgon, a sofőr még félre tudott állni.
Még nem minden megyében él az új, 1830-as orvosi ügyeleti telefonszám. Kiemelték, az új rendszer bevezetése után is megmarad a 112-es segélyhívó vonal.
Ilyenkor inkább édesanyánk segítségét ajánlják a hatóságok.
Érthető, hiszen elég veszélyes dolog.
Sztrókos betegnek kellett várnia.
Így szűrik ki a kamu hívásokat.
Tavaly 92 ezren (!) hívták rossz szándékkal a segélyszámokat.
Vészhelyzetre készülnek: vajon köze van a terrorhoz?