A versenyjogi hatóságok világszerte azzal gyanúsítják a légitársaságokat, hogy a szeptember 11-i terrortámadást követően összejátszottak egymással és az alkalmat arra használták fel, hogy plusz díjakat fizettessenek meg utasaikkal.
A skandináv SAS légitársaság nyilvánosságra hozta, hogy a vizsgálatok elsősorban a poggyászra kivetett extra díjakra fókuszálnak, melyeket minden társaság a fokozott biztonsági ellenőrzésekre fogott.
A vád szerint meglepően egyszerre vezették be a cégek világszerte a hasonló mértékű díjakat, ami felveti az összejátszás gyanúját. Igaz persze, hogy a légitársaságok egyszerre szembesültek ugyanazon körülményekkel, így reakciójuk is hasonló lehet.
Az üzemanyag- és biztonsági felár azonban mostanra bevett tétellé vált az ágazatban, holott szakértők szerint az extra díjak azért extrák, mert nem lehetnek tartósak...

Fellélegezhetnek a magyarok a boltok kasszáinál: nagyon jó hírt kaptak, a tej- és tojásárakat érinti
Megállapítható, hogy az ellátási láncban a jövedelmi viszonyok a termelői és a feldolgozói szint felé tolódtak el
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.


