2026 márciusában közel 1,2 millió vendég érkezett a hazai turisztikai szálláshelyekre, ahol összesen 2,7 millió vendégéjszakát töltöttek el.
Ötven euróra, azaz több mint húszezer forintra büntetik azt, aki pénzt dob a Trevi-kút medencéjébe a római műemlék december végéig tervezett helyreállítása alatt.
Megkezdődött a Trevi-kút helyreállítása, ami elsősorban a szennyeződések eltávolítását jelenti. A vizet leállították, a kút medencéje üresen tátong. Restaurátorok dolgoznak a szobrokon. A kutat kerítés övezi, és részben állványok fedik. A látogatók számára fémszerkezetű átjárót emeltek, amely átível medence felett. Egyszerre százharminc embert engednek át rajta, akiket folyamatosan terelnek, így pár perc áll rendelkezésükre a víz nélküli emlékmű megcsodálására és a fényképezésre.
"Az átjáróról egyedülálló rálátást kapunk a kútra" - mondta Roberto Gualtieri főpolgármester, aki szerint a helyreállítás december 24. előtt, vagyis a jubileumi szent év kezdetére befejeződik. Rómában több mint kétszáz építkezési területen - többek között a Vatikán és környéke, az Angyalvár, a Navona-tér szökőkútjai, a lateráni Szent János-bazilika helyreállításán is - dolgoznak, és korábbi számítások szerint nem minden fog karácsonyig elkészülni. A Trevi-kúthoz közel engedő átjáró csak hét közben tart nyitva: hétfőn és pénteken reggel tizenegytől este kilenc óráig, a többi napon reggel kilenctől este kilencig.
A restaurálás teljes ideje alatt a Trevi-kútba tilos aprópénzt dobni, ahogyan azt a hely hagyománya előírja. Akit rajtakapnak, ötven euróra bírságolják meg.
A turisták számára a kút közelébe egy kisebb medencét helyeztek el, abba hajíthatják a fémpénzeket. Sokan - attól tartva, hogy pénzdobálás nélkül nem térnek majd vissza Rómába - úgy "oldják meg", hogy a medence irányába dobják a pénzt nagy erővel, hogy végül a medencében vagy annak közelében érjen földet. A The New York Times azt írta, Róma főpolgármesteri hivatala a Trevi-kutat "borzalmas kacsaúsztatóval" helyettesítette.
Az amerikai napilap emlékeztetett arra, hogy a város napi csaknem háromezer euróra tesz szert a kútba dobott aprópénzből, amelyet a Caritas szervezete kap meg. Naponta 10-12 ezer látogató keresi fel a Trevi-kutat, amelyet utoljára 2014-ben állítottak helyre, akkor a Fendi-divatház finanszírozásával. A főpolgármester megerősítette, hogy a kút újranyitását követően előzetes foglalási rendszert és belépőjegyet vezethetnek be a tömegturizmus szabályozására.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Felmérés: Áldás, vagy átok a hitel?
A hitel, mint pénzügyi termék megítélése 2024-ben sem egyértelmű. Éppen ezért a Pénzcentrum és a Bankmonitor közös kutatásában arra keresi a választ, hogy az „átlagember” hogyan gondolkozik a hitelekkel kapcsolatban. Arra vagyunk kíváncsiak, mit gondol a lakosság arról, hogy valóban lehet a hitel egy értéket teremtő eszköz, amivel gyarapodhatunk, vagy a társadalmi megítélés szerint inkább negatív vonatkozásai vannak a hitelfelvételnek. Segítsd a munkánkat, és töltsd ki az aláébbi felmérést arról, vajon mi jellemzi a bank és az adós viszonyát Magyarországon.
-
A héten nyit a régió új nemzetközi filmipari eseménye (x)
Május 8-án indul a Eurocine Budapest a Hungexpo-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








