Az első hazai óvodák alapítója, Brunszvik Teréz születésének 250. évfordulója alkalmából a Magyar Nemzeti Bank emlékérmét bocsát ki.

Sapnyolországban 88 ezer euró, azaz átszámítva nagyjából 35 millió forint megfizetésére kötelezett egy férfit a bíróság, ami szerintük a feleségnek jár az évek alatt végzett háztartási munkáért cserébe.
A pár 1996-ban házasodott össze, azóta a nő mindössze 205 napot dolgozott alkalmazottként, leginkább otthoni munkát végzett: vezette a háztartást és a lányukat gondozta, miközben a férje pénzt keresett. A nő a válás után, 58 évesen kénytelen volt „alantasabb munkákat” elvállalni, ahol szakmai előrelépésre nincsen lehetősége - írja az rtl.hu.
A férfinak a 88 ezer euró megfizetése mellett három éven át havi 350 eurós (140 ezer forint) nyugdíjat is kell fizetnie volt feleségének. A két fél között nem volt vita azon, hogy a nőnek jár a pénz, csak az összeg nagyságában nem értettek egyet.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


