30 °C Budapest

Tizenkét országot tett feketelistára a Pénzügyminisztérium

2020. december 31. 09:29

A Pénzügyminisztérium szerdán este kihirdetett rendelete felsorolja azokat az országokat, amelyek adózási szempontból nem tekinthetőek együttműködőnek.

A rendelet kimondja, hogy a társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény 4. § 11. pont i) alpontja szerinti nem együttműködő államok listáját az 1. melléklet tartalmazza. A lista ezeket az államokat tartalmazza:

  • Amerikai Szamoa
  • Anguilla
  • Barbados
  • Fidzsi-szigetek
  • Guam
  • Palau
  • Panama
  • Szamoa
  • Seychelle-szigetek
  • Trinidad és Tobago
  • Amerikai Virgin-szigetek
  • Vanuatu

Ez a rendelet a nem együttműködő államok meghatározásakor az adózási szempontból nem együttműködő harmadik államok feketelistájával összefüggő tanácsi következtetésekben szereplő, az adózási szempontból nem együttműködő államok európai uniós jegyzékében foglaltakat veszi figyelembe - olvasható a rendeletben.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. augusztus 28. 14:16
A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb, 2026. júniusi gyorstájékoztatója szerint a teljes munka...
MEDIA1  |  2026. augusztus 28. 10:56
A Magyar Lapkiadók Egyesülete a TISZA álláspontja ellenére is fenntartja a Független Közmédia Testül...
ChikansPlanet  |  2026. augusztus 28. 08:00
A hűtési lánc a világ élelmiszer-ellátásának egyik legkarbonigényesebb eleme: a világ áramfelhasznál...
KonyhaKontrolling  |  2026. augusztus 28. 07:44
Az utóbbi években a forint elég sokat vesztett az értékéből, így a korábbi általános pozícióm, hogy...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 29. szombat
Beatrix, Erna
35. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?