Az MVM Paksi Atomerőmű 1. blokkján kedden 2 órától terven felüli karbantartást végeznek.
Kifakadtak a szakszervezetek: folytatódik a bérkrízis, nem sok esélyt látnak a megállapodásra
Az MVM Társaságcsoporti Szakszervezeti Szövetség közleménye a LIGA Szakszervezetek egyetértésében aggódó hangvétel közleményt juttatott el a Pénzcenztrum szerkesztőségének. A szakszervezetek álláspontja szerint nem látszik a munkáltatói szándék a bértárgyalások előmozdítására.
MVM Társaságcsoporti Szakszervezeti Szövetség aggodalommal tekint az MVM Zrt. képviselőivel történő bértárgyalásokra, mert nem látja azt a szándékot, hogy a munkáltató a korábbi megállapodás szellemének megfelelően a munkavállalók helyzetét érdemben kívánná rendezni. A bértárgyalás eredményét több mint 15 ezer munkavállaló kíséri figyelemmel, mindeddig csalódottan - fogalmaz a közlemény. Ezzel kapcsolatban az MVM TSZSZ Szövetségi Tanácsa a héten dönt a várakozásoknak megfelelő bérmegállapodás létrejötte érdekében szükséges intézkedésekről, esetleges érdekérvényesítő akcióiról.
Az MVM TSZSZ javaslata szerint a 2021-2022-2023. évekre szóló MVM csoportszintű bérmegállapodásban rögzítésre került a bérmegállapodás évenkénti tartalmi felülvizsgálata. Rögzítésre került, hogy a bérmegállapodás felülvizsgálatánál figyelembe kell venni a gazdasági mutatók alakulását és meg kell állapodni a következő év bérfejlesztés szabályairól. Továbbá mind a VKF keretein belül megkötött megállapodás a minimálbérről és garantált bérminimumról, mind a Villamosenergia-ipari Ágazati Bérmegállapodás arra szólítja fel a szociális partnereket, hogy legalább a bérek reálértékét garantáló bérmegállapodásokat kössenek.
Ebben az évben a korábbi szerződés felülvizsgálata, illetve a bérmegállapodás megkötése különösen nagy jelentőségű az árszínvonal romlás és a megélhetési költségek emelkedése miatt. Ugyanis a jelenlegi infláció alatti bérmegállapodás szerinti bérintézkedés nem teljesíti a hivatkozott két megállapodásban rögzített bérajánlást.
Az MVM TSZSZ tagszakszervezetei véleménye alapján a 2023. évre rögzített 3% alapbéremelési mérték módosítása is feltétlenül szükséges legalább kétszámjegyű százalékos mértékre, amely biztosítja legalább a bérek reálértéken tartását, és figyelembe veszi a munkaerőpiaci folyamatokat.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Több cikk is megjelent a sajtóban amelyek negatív kritikával illették az MVM Csoport egyes tevékenységeinek végzését. A Szakszervezet megítélése szerint a működésben jelentkező nehézségek okai egyértelműen az ilyen tevékenység végzéséhez szükséges nem elégséges bérezésre vezethetők vissza, illetve az emiatt jelentkező létszámhiányra és egyéb következményeire.
Megítélésünk szerint az MVM Csoport felett a tulajdonosi jogot gyakorló nem határozta meg a bértárgyalás lefolytatásához és annak eredményes lezárásához szükséges mozgásteret, ezért kérjük, hogy a legfőbb tulajdonosi jog gyakorlója segítsen feloldani a kialakult feszültséget, és segítse elő, hogy érdemi felhatalmazással rendelkező tárgyalópartnerek érdemi tárgyalásokon valós eredményt érhessenek el - írják.
-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








