Ezt a virslit vásárolja most rengeteg magyar szilveszterre: egyre drágább, de erről nem mondanak le
Bár a virsli egész évben keresett termék, az év közben fogyasztott mennyiség meg sem közelíti az év végi, szilveszteri igényt.
Bár a virsli egész évben keresett termék, az év közben fogyasztott mennyiség meg sem közelíti az év végi, szilveszteri igényt.
Az adventi időszakban jelentősen megnő a dió iránti kereslet a hazai fogyasztók körében.
A csemegeszőlő termesztése kevesebb környezeti kockázatot hordoz és ökológiai alkalmazkodó képessége is kedvező.
Továbbra is fontos, hogy a gazdálkodók betartsák az afrikai sertéspestis (ASP) ellen hozott járványvédelmi intézkedéseket.
Még mindig nagyon sok az elhanyagolt, a termesztéstechnológiát tekintve alacsony színvonalú dióültetvény, ez nem tesz jót a magyar dió versenyképességének.
A magyar termésátlagok sok esetben a hektáronkénti 1-1,5 tonnát sem érik el, szemben a versenytársainkkal, ahol a 4-5 tonnás hektáronkénti átlag sem szokatlan.
Az országosan jelentkező fagykár és hideghatás következtében a megszokottnál nagyobb mértékű gyümölcshullás volt megfigyelhető idén a hazai szilvaültetvényeken.
A belügyminiszter az ország teljes területére kihirdette a tartósan vízhiányos időszakot 2024. május 24-i kezdettel
A tartósan vízhiányos időszakban ne kell vízkészletjárulékot sem fizetniük a mezőgazdasági termelőknek.
A gazdálkodók visszajelzései alapján tartósan vízhiányos időszak kihirdetését kezdeményezte a Belügyminisztériumnál a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.
A hazai piac mellett bőven jut exportra is a kiváló minőségű magyar tormából, hiszen a növényből az elmúlt években 10-12 ezer tonnát takarítottak be.
A csokinyúl és a csokitojás a húsvéti édességpiac slágerterméke. A gyártók arra számítanak, hogy az ár-érték arány az idén minden eddiginél jobban befolyásolja majd a keresletet.
Bár a nyári viharok több helyen komoly károkat okoztak, összességében idén kedvezően alakult az időjárás a sütőtök termesztéséhez.
A körte az ősz egyik nagy kedvence, mert amellett, hogy az egyik legjobban tárolható gyümölcsünk az alma mellett, igazi vitaminbomba, ami a téli hónapokban is élvezhető, lévén szó utóérő gyümölcsről.
Javában tart a körteszezon, egészen október végéig szedik a hazai ültetvényeken. Magyarországon közel 2000 hektáron termelnek körtét.
Közepesnél gyengébb lesz az idei szilvatermés, a gazdálkodók mintegy 40-50 ezer tonnát takaríthatnak be a közkedvelt gyümölcsből. Az itthon termett szilva 60 százalékából lesz lekvár, befőtt és pálinka.
A fiatalok sok fejfájást spórolhatnak meg maguknak, ha mindezeket már ismerik az egyetem előtt.
Idén 1087 termelő 2821 hektáron termeszt görögdinnyét, ez 14%-kal több, mint az elmúlt évben.
Bőséges a kínálat a hazai dinnyepiacon, a mennyiség mellett pedig a minőségre sem lehet panasz. Az ország valamennyi termesztőkörzetében kiváló minőségű magyar görögdinnye terem, egyes régiók szeptember közepéig el tudják látni a piacot.
Hazánkban mintegy 5000 hektáron folyik kajszitermesztés, az évi termésmennyiség ugyanakkor nagy szórást mutat: 5-35 ezer tonna között mozgott az elmúlt években.