Fontos levelet kapnak az OTP ügyfelei: ki ne dobd!
Sok pénzt bukhat, aki nem figyel.
Sok pénzt bukhat, aki nem figyel.
Az Országgyűlés pénteken elfogadta a 2019-re vonatkozó adótörvény csomagot. Bár várhatóan őszi parlamenti ciklusban még alakulhat a személyi jövedelemadóról szóló törvény, a frissen elfogadott csomaggal új keretek között tervezhetik a munkáltatók a 2019-es juttatásokat. Mutatjuk, milyen változásokra számíthatunk.
Egy elemzés lerántotta a leplet rendszerről.
A Szép-kártyákra két évvel ezelőtt feltöltött keret nagyjából 98 százalékát elköltötték a kedvezményezettek a május végi határidő lejártáig, az OTP Bank, az MKB Bank és a K&H Bank által kibocsátott kártyákon összesen nagyjából 2 milliárd forint maradt a béren kívüli juttatásból.
Cél, a rendszer fenntartása és a hatákonyság a további javítása.
Mutatjuk, érintett vagy-e.
Több mint 4,3 milliárd forint idén május 31-én lejáró, 2016-ban kapott juttatás van még a SZÉP-kártyákon.
Tömegek veszíthetik el béren kívüli juttatásaik egy részét, ha nincsenek résen a következő nyolc hétben. Május 31-én ugyanis zárolják a SZÉP-kártya egyenlegek azon részét, melyet még 2016-ban folyósított a munkáltató. Az így fennmaradó összegeket visszakapják a munkáltatók, ugyanakkor már megjelent az a határozattervezet, mely a jövőben büntetné is azokat, akik nem költik el időre SZÉP-kártyás jutattásaikat.
A Széchenyi Pihenőkártya (SZÉP-kártya) felhasználási lehetőségének rugalmasabbá tételét kezdeményezi a Magyar Fürdőszövetség. Felmérésük szerint némi zavart okozott a SZÉP-kártya három alszámlájának felhasználhatósága a vendégek körében, ugyanis aki nem kért rekreációs felhasználási lehetőséget, nem tudott fürdőbelépőt venni a szállásra és a vendéglátásra elkülönített keretből.