Jön a krízisidőszak: 5549 hajléktalannak jut ágy idén télen

2017. szeptember 15. 08:34

Az augusztusi adatok szerint Magyarországon a hajléktalanok átmeneti ellátására 5549 alkalmas férőhely van, a nyár utolsó hónapjában 707-en voltak a várólistán, a legtöbben, több mint fél ezren, valamelyik budapesti hajléktalanszállóra szerettek volna bekerülni - közölte a Világgazdaság.

A hajléktalanok ellátására csaknem 360 millió forint összegű pályázatot hirdetett a kormány a krízisidőszak többletterheinek finanszírozására. Ezen kívül egy 50 millió forintos keretösszeget is biztosítanak a hajléktalanokat segítő szervezeteknek biztonsági tartalékként, hogy ha további igények merülnek fel a krízisidőszakban, akkor azokra is legyen forrás - közölte a lappal az Emberi Erőforrások Minisztériuma.

Erre azért van szükség, mert egy júniusban megjelent törvénymódosítás szerint extrém időjárási körülmények esetén, amikor a meteorológiai szolgálat kettes fokú riasztást ad ki - mínusz 10 Celsius-foknál alacsonyabb vagy 27 Celsius-foknál tartósan magasabb napi átlaghőmérsékletnél -, a szociális és nyugdíjpolitikáért felelős miniszter úgynevezett vörös kód figyelmeztetést rendel el. Az új eljárási rend idén télen lép életbe.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.03.30 18:35
Válaszolj magadnak őszintén! – Tudod, hogyan kellene reagálnod egy helyzetben, mégsem azt teszed? –...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 5. vasárnap
Vince
14. hét
Április 5.
Húsvétvasárnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. április 5. 18:29